Cătălin Golofca a revenit la FCSB cu o pasă de gol în victoria 7-0 cu Poli Timișoara

Iertat de patronul Gigi Becali după presupuse escapade nocturne care i-ar fi afectat forma sportivă, suceveanul Cătălin Golofca a fost titular, duminică seară, în partida FCSB - Poli Timișoara, disputată pe Arena Națională.

Cătuțu s-a făcut remarcat în mai multe faze ale meciului.

În minutul 18, Cătălin Golofca a prins un voleu senzațional, de la marginea careului de 16 metri, după o pasă primită de la Budescu, din corner, numai că mingea a fost deviată de Soljic cu capul.

În minutul 31, Golofca, bine deschis cu o pasă de către Enache, a intrat în careu, după care a centrat în fața porții spre Gnohere, dar Straton a fost mai rapid, a plonjat și a reținut.

După doar trei minute, Golofca recuperează o minge la mijlocul terenului și izbutește  o incursiune foarte bună pe flancul drept. După ce a trecut de doi adversari, Golofca a pasat în careu la Coman, care a preluat, apoi a driblat un adversar și a șutat la colțul lung, în dreapta lui Straton, înscriind golul de 2-0.

În minutul 57 Cătălin Golofca a fost înlocuit cu Daniel Benzar, la 4-0 pentru FSCB.

FCSB - Poli Timișoara s-a încheiat 7-0

Cătălin Golofca a fost notat cu 7 de Gazeta Sporturilor.