Pandurii Tg. Jiu - Foresta Suceava: 0-1

Foresta Suceava a obținut prima victorie în deplasare în ediția 2017/2018 a Ligii a II-a la fotbal, sâmbătă, 4 noiembrie 2017, în etapa a 15-a a campionatului, la Motru. Pandurii Tg. Jiu - Foresta Suceava s-a terminat 0-1, cu un gol marcat de Alessandro Masella, în minutul 61, dintr-un corner executat de Andrei Cerlincă.

Foresta Suceava acumlează în total 10 puncte și rămâne pe ultimul loc al clasamentului.

Stadion: Minerul (Motru - Gorj);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenţi: Ovidiu Timar (Marghita) şi Casian Băla (Arad).

Rezumatul partidei:

Pandurii: Rz. Stanca (cpt.) - Homei, Brînzan, D. Lung, Al. Vasilescu, Dodoi, Raiciu, Şut, D. Drugă, Cip. Rus, Bujor
Rezerve: Ov. Jianu - Vodă, Tudoran, Durkovic, D. Pîrvulescu, Şendroiu, Celea
Antrenor: Marcel Ploaie

Foresta: Began - O. Onofraş, Masella, Diallo, Belevschi, Vl. Stănescu, Acolatse, Renquin, Cerlincă, R. Sumanariu, M. Matei (cpt.)
Rezerve: Seb. Bîlbă - Bosânceanu, Prisăcaru, Boumina, Dali Amar, Pappoe, Coroamă
Antrenor: Florentin Petre

► Min 87 Iese Matei şi intră Dali Amar

► Min 76 Iese Dodoi şi intră Durkovic

► Min 73 Iese Sumanariu şi intră Coroamă

► Min 72 Căpitanul Marius Matei trimite balonul, din cădere, în bara larerală

► Min 69 Iese Raiciu şi intră Şendroiu

► Min 61 0-1 Andrei Cerlincă execută o lovitură de colţ de pe partea dreaptă de atac, iar Alessandro Masella deschide scorul, cu capul, din 6 metri. Balonul loveşte şi bara laterală înainte să intre în plasă