Bac 2018 Suceava: Centrele de examen

Proba Ea Limba și literatura română scris – 25.06.2018
Total înscriși : 5458 de elevi
s-au înscris pentru a susține proba 5143 elevi
315 elevi au susținut proba în serii anterioare și au solicitat recunoașterea probei

Proba Eb - limba şi literatura maternă – 26.06.2018
s-au înscris pentru a susține proba 30 elevi

Proba Ec - obligatorie a profilului – 27.06.2018
Total înscriși : 5458 de elevi
s-au înscris pentru a susține proba 5217 elevi (3444 matematică şi 1773 la istorie)
241 elevi au susținut proba în serii anterioare și au solicitat recunoașterea probei

Porba Ed – Proba la alegere a profilului și specializării (fizică, biologie, chimie, informatică, geografie, logică, argumentare și comunicare, psihologie, economie, sociologie, filosofie) – 28.06.2018
Total înscriși: 5458 de elevi
s-au înscris pentru a susține proba 5232 elevi (243 fizică,1808 biologie, 155 chimie, 349 informatică, 1283 geografie, 1201 logică, argumentare și comunicare, 72 psihologie, 15 economie, 84 sociologie, 22 filosofie)
226 elevi au susținut proba în serii anterioare și au solicitat recunoașterea probei



La proba E (probele scrise) au fost aprobate un număr de 16 centre de examen în urma rearondărilor (conform legii – pentru a funcționa un centru de examen trebuie să aibă minim 250 de candidați), cu mențiunea că cinci centre de examen vor funcționa cu subcomisii.

1 COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI

COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI

Subcomisie 1

LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA

LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA

LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROSAN" PARTESTII DE JOS

LICEUL TEHNOLOGIC ”ȘTEFAN CEL MARE” CAJVANA
2 COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RADAUTI

COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RADAUTI

Subcomisie 1

COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET
3 COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA

COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA

Subcomisie 1

COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA

LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" SUCEAVA
4 COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC

COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC

CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT" BUCOVINA CIMPULUNG MOLDOVENESC

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVITA

LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC
5 COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI

COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA

Subcomisie 1

LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
6 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA

LICEUL TEORETIC "FILADELFIA" SUCEAVA
7 COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI

COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI

LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA

Subcomisie 1

COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI

COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI

LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VIRNAV LITEANU" LITENI
8 COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA
9 COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA

COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
10 COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "SPIRU HARET" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "SPIRU HARET" SUCEAVA

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
11 COLEGIUL NATIONAL MILITAR "STEFAN CEL MARE" CAMPULUNG MOLDOVENESC

COLEGIUL NATIONAL MILITAR "STEFAN CEL MARE" CAMPULUNG MOLDOVENESC

COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
12 COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUSAT" SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA

LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI

SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA

LICEUL TEHNOLOGIC ”MOLDOVA” SUCEAVA

LICEUL TEORETIC "MOLDOVA" SUCEAVA
13 COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BACESCU" FALTICENI

COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BACESCU" FALTICENI
14 COLEGIUL TEHNIC RADAUTI

COLEGIUL TEHNIC RADAUTI
15 LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS

LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
16 LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI

LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI

LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU SUHAR" IACOBENI

LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROSTENI

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI

LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR

Total general: 5458 candidaţi, din care 4875 din seria curentă şi 583 din serii anterioare

Niciun comentariu

Un produs Blogger.