VIDEO Viitorul Liteni a câștigat Cupa României la fotbal pe județul Suceava

Viitorul Liteni s-a impus, duminică, cu 2-0, în finala Cupei României la fotbal, faza județeană Suceava, în partida disputată împotriva campionei județului, Șomuz Fălticeni. Meciul s-a disputat pe Stadionul Areni din municipiul Suceava, în prezența a o mie de spectatori.

Au marcat Rîșcu ('52 p) și Apostol ('82).

Titlul pentru cel mai bun jucător al partidei i-a fost acordat fundașului Claudiu Velescu de la Viitorul Liteni.

Arbitrii, finaliștii și câștigătorii au primit medalii din partea AJF Suceava. Cupa a fost înmânată de Ilie Lahman, managerul companiei Railex Suceava, sponsorul oficial al competiției.

Învinsă în finala Cupei, Șomuz Fălticeni se pregătește pentru barajul de promovare în Liga a III-a la fotbal, împotriva campioanei județului Vaslui, Flacăra Muntenii de Sus. Turul va avea loc la Fălticeni, sâmbătă, 23 iunie, de la ora 17.30, iar returul este programat la 30 iunie.