Rezultatele complete în toate cele 559 de secții din județul Suceava în turul al doilea al alegerilor prezidențiale



În turul al doilea al alegerilor prezidențiale, în județul Suceava au fost prezenți 271.324 de alegători, prezența fiind de 44,92%.

265.994 de voturi au fost valabil exprimate, iar 5.330 de voturi au fost anulate. 

Rezultate complete în județul Suceava:
Klaus Iohannis - 61,35% - 163.186 voturi
Viorica Dăncilă - 38,65% - 102.808 voturi


Nr UAT Localitate Secție Klaus Iohannis Viorica Dăncilă Voturi nule
1 Municipiul Suceava Suceava Primăria Municipiului Suceava 529 342 28
2 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional Petru Rareş Sala A 546 309 21
3 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional Petru Rareş Sala B 474 364 30
4 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional Ştefan Cel Mare 526 267 22
5 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Național Ștefan Cel Mare 240 168 14
6 Municipiul Suceava Suceava Centrul Cultural Bucovina 505 328 28
7 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr .1 423 293 27
8 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Tehnic Samuil Isopescu 453 287 10
9 Municipiul Suceava Suceava Colegiul De Artă Ciprian Porumbescu Sala A 255 160 10
10 Municipiul Suceava Suceava Colegiul De Artă Ciprian Porumbescu Sala B 381 197 15
11 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr.3 Sala A 344 210 20
12 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr.3 Sala B 392 295 20
13 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Economic Dimitrie Cantemir 358 227 16
14 Municipiul Suceava Suceava Centrul Pentru Susţinerea Tradiţiilor Bucovinene 456 285 15
15 Municipiul Suceava Suceava Universitatea Ştefan Cel Mare 650 203 27
16 Municipiul Suceava Suceava Direcţia Silvică Suceava 327 225 12
17 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional De Informatică Spiru Haret, Sala A 475 311 16
18 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional De Informatică Spiru Haret, Sala B 408 288 12
19 Municipiul Suceava Suceava Grădiniţa Cu Program Prelungit Nr.7 Abc 386 296 16
20 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 4 Sala A 442 333 21
21 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 4, Sala B 420 282 16
22 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 8 598 368 15
23 Municipiul Suceava Suceava Gradiniţa Cu Program Normal Nr. 5 489 323 24
24 Municipiul Suceava Suceava Gradiniţa Cu Program Prelungit Nr.1 Guliver 395 274 10
25 Municipiul Suceava Suceava Liceul Cu Program Sportiv Sala A 435 298 22
26 Municipiul Suceava Suceava Liceul Cu Program Sportiv Sala B 452 311 21
27 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional Mihai Eminescu 340 139 8
28 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional Mihai Eminescu 482 312 21
29 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Naţional Mihai Eminescu 511 331 26
30 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Național Mihai Eminescu 439 281 20
31 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Tehnic De Industrie Alimentară, Sala A 618 298 23
32 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Tehnic De Industrie Alimentară, Sala B 560 341 14
33 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Tehnic Petru Muşat 196 97 7
34 Municipiul Suceava Suceava S.C. Romtelecom S.A. 603 255 26
35 Municipiul Suceava Suceava Inspectoratul Teritorial De Muncă 577 266 20
36 Municipiul Suceava Suceava Agenţia Pentru Protecţia Mediului 761 335 36
37 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 9 Ion Creangă Sala A 605 301 44
38 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 9 Ion Creangă Sala B 696 292 33
39 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 9 Ion Creangă, Sala C 588 259 16
40 Municipiul Suceava Suceava Scoala Gimnazială Nr. 9 Ion Creanga, Sala D 649 309 24
41 Municipiul Suceava Suceava Grădiniţa Cu Program Normal Nr. 9 Norocel Sala A 383 149 17
42 Municipiul Suceava Suceava Grădiniţa Cu Program Normal Nr.9 Norocel Sala B 584 173 26
43 Municipiul Suceava Suceava Atelier Zonă Cfr 279 166 11
44 Municipiul Suceava Suceava Gara Burdujeni 238 134 6
45 Municipiul Suceava Suceava Gara Burdujeni 522 250 27
46 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 10, Sala A 609 315 16
47 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 10, Sala B 598 304 10
48 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Tehnic A.I.Cuza Sala A, Calea Unirii, Nr.49 483 226 16
49 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Tehnic A.I.Cuza Sala B, Calea Unirii, Nr.49 530 223 17
50 Municipiul Suceava Suceava Colegiul Tehnic Al. I. Cuza Sala C 405 199 10
51 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 5 Jean Bart 420 223 17
52 Municipiul Suceava Suceava Centrul Şcolar Pentru Educaţie Incluzivă Suceava, Corp A 603 224 25
53 Municipiul Suceava Suceava Centrul Şcolar Pentru Educaţie Incluzivă Suceava- Corp B 442 217 16
54 Municipiul Suceava Suceava Grădiniţa Cu Program Normal Nr. 12 Ţăndărică 564 256 18
55 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr.11, Miron Costin, Sala A 614 249 17
56 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr.11, Miron Costin, Sala B 511 216 19
57 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr.11, Miron Costin, Sala C 482 250 26
58 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr.11, Miron Costin, Sala D 528 229 14
59 Municipiul Suceava Suceava Scoala Gimnaziala Nr.11 Miron Costin, Sala E 423 201 18
60 Municipiul Suceava Suceava Primăria Burdujeni 426 172 21
61 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Gimnazială Nr. 6, Sala A 368 178 11
62 Municipiul Suceava Suceava Scoala Gimnaziala Nr.6 Sala B 353 118 13
63 Municipiul Suceava Suceava Grădiniţa Cu Program Normal Nr.7 363 250 15
64 Municipiul Suceava Suceava Grădiniţa Cu Program Normal Nr.8 418 234 22
65 Municipiul Suceava Suceava Şcoala Generală Nr. 7 Grigore Ghica Voievod 502 289 22
66 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Şcoala Gimnazială Theodor Darie 494 245 15
67 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Liceul Tehnologic Nr. 1 277 169 14
68 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Circumscripţia Sanitar-Veterinară 436 251 13
69 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Şcoala Gimnazială Teodor Ştefanelli 213 151 11
70 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Colegiul Naţional Dragoş Vodă 358 188 15
71 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Clubul Copiilor Şi Elevilor 417 216 19
72 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Şcoala Gimnazială Bogdan Vodă 535 267 15
73 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Clubul Copiilor Şi Elevilor – Satul De Vacanţă 218 95 6
74 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Colegiul Silvic Bucovina (CORP A) 435 212 17
75 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Colegiul Silvic Bucovina (CORP B) 422 194 16
76 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Colegiul Silvic Bucovina (CORP C) 458 212 17
77 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Grădiniţa Nr. 4 Valea Seacă 415 186 6
78 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Şcoala Gimnazială George Voevidca - Corp A 392 150 8
79 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Câmpulung Moldovenesc Şcoala Gimnazială George Voevidca - Corp B 407 189 12
80 Municipiul Fălticeni Fălticeni Colegiul Tehnic Mihai Băcescu 445 356 27
81 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Alexandru Ioan Cuza 335 324 21
82 Municipiul Fălticeni Fălticeni Colegiul Naţional Nicu Gane 405 308 13
83 Municipiul Fălticeni Fălticeni Colegiul Naţional Nicu Gane 394 342 24
84 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Ioan Ciurea 314 302 13
85 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Ioan Ciurea 203 223 10
86 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Ioan Ciurea 278 243 16
87 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Mihail Sadoveanu 465 353 16
88 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Mihail Sadoveanu 291 295 15
89 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Mihail Sadoveanu 297 306 21
90 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Ion Irimiescu 310 264 17
91 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Ion Irimiescu 270 220 10
92 Municipiul Fălticeni Fălticeni Grădiniţa Cu Program Prelungit Dumbrava Minunată 223 196 10
93 Municipiul Fălticeni Fălticeni Grădiniţa Cu Program Prelungit Dumbrava Minunată 236 231 11
94 Municipiul Fălticeni Fălticeni Grădiniţa Cu Program Prelungit Dumbrava Minunată 250 240 5
95 Municipiul Fălticeni Fălticeni Colegiul Vasile Lovinescu 321 381 17
96 Municipiul Fălticeni Fălticeni Colegiul Vasile Lovinescu 316 331 17
97 Municipiul Fălticeni Fălticeni Colegiul Vasile Lovinescu 476 292 17
98 Municipiul Fălticeni Fălticeni Şcoala Gimnazială Ioan Ciurea- Clădire Gheorghe Gafencu 368 327 18
99 Municipiul Fălticeni Fălticeni Grădiniţa Cu Program Normal Ţarna Mare 249 145 7
100 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Primaria Radauti 462 264 15
101 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Casa De Cultura 440 363 20
102 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Galeriile De Arta 417 269 29
103 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Scoala Gimnaziala Regina Elisabeta Nr.4 502 267 23
104 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Colegiul Tehnic 464 288 19
105 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Colegiul Eudoxiu Hurmuzachi 431 296 30
106 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Scoala Gimnaziala Nr.5 Bogdan Voda 381 277 12
107 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Gradinita Nr.8 514 243 25
108 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Direcția De Asistență Socială 423 260 27
109 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Policlinica 486 361 35
110 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Scoala Gimnaziala Nr.3 Mihai Eminescu 424 321 19
111 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Cresa Hipodrom 468 286 19
112 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Scoala Gimnaziala Nr.2 374 235 19
113 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Scoala Gimnaziala Gheorghe Popadiuc Nr.1 442 205 12
114 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Gradinita Cu Program Prelungit Pinochio 387 235 25
115 Municipiul Rădăuţi Rădăuţi Colegiul Andronic Motrescu 382 159 18
116 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Casa De Cultura Platon Pardau 451 265 27
117 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Hotel Bradul 422 320 15
118 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Hotel Intus 377 285 11
119 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Şcoala Gimnazială Nr.1 434 163 11
120 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Şcoala Gimnazială Nr.1 591 224 14
121 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Centrul De Primire, Asistare Şi Îngrijire A Persoanelor Vârstnice 181 83 10
122 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Şcoala Gimnazială Nr.2 245 182 12
123 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Școala Gimnazială Nr.2 345 254 19
124 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Grădinița Cu Program Prelungit Nr.3 Scufița Roșie 341 267 25
125 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Gradinita Cu Program Normal Nr.5 379 173 7
126 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Școala Primară Nr.3 354 185 13
127 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Școala Primară Nr.3 234 171 14
128 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Complex Cfr Gara Mare 364 169 11
129 Municipiul Vatra Dornei Vatra Dornei Scoala Generala Argestru 179 96 7
130 Oraş Broşteni Holda Cămin Cultural Holda 301 209 4
131 Oraş Broşteni Broşteni Primăria Broşteni 206 170 14
132 Oraş Broşteni Broşteni Liceul Tehnologic Nicolai Nanu Broşteni 293 288 16
133 Oraş Broşteni Broşteni Spital Medico Social Carmen Sylva 85 82 4
134 Oraş Broşteni Cotârgaşi Şcoala Cotîrgaşi Nr.1 297 198 6
135 Oraş Broşteni Frasin Gradinita Sat Frasin, Brosteni 119 108 4
136 Oraş Broşteni Dârmoxa Şcoala Generală Dîrmoxa 57 31 1
137 Oraş Cajvana Cajvana Cămin Cultural Cajvana 428 176 1
138 Oraş Cajvana Cajvana Liceul Tehnologic Cajvana 355 117 4
139 Oraş Cajvana Cajvana Liceul Tehnologic Cajvana 387 77 4
140 Oraş Cajvana Cajvana Gradinita Cu Program Normal Cajvana 304 75 2
141 Oraş Dolhasca Dolhasca Liceul Tehnologic Oltea Doamna 294 233 10
142 Oraş Dolhasca Dolhasca Şcoala Primară Dolhasca 238 216 5
143 Oraş Dolhasca Dolhasca Şcoala Primară Sândeni 202 135 5
144 Oraş Dolhasca Poiana Şcoala Primară Poiana 121 41 0
145 Oraş Dolhasca Gulia Centru Comunitar Pentru Servicii Medicale Integrate 456 334 14
146 Oraş Dolhasca Probota Şcoala Gimnazială Probota 379 294 8
147 Oraş Dolhasca Poienari Şcoala Primară Poienari 71 58 1
148 Oraş Dolhasca Siliştea Nouă Şcoala Primară Siliştea 151 131 5
149 Oraş Dolhasca Budeni Căminul Cultural Budeni 213 208 5
150 Oraş Dolhasca Valea Poienei Şcoala Primară Valea Poienii 169 58 4
151 Oraş Frasin Frasin Primăria Oraşului Frasin 326 210 8
152 Oraş Frasin Frasin Şcoala Gimnazială Frasin 286 150 4
153 Oraş Frasin Bucşoaia Şcoala Gimnazială Bucşoaia 369 224 17
154 Oraş Frasin Doroteia Şcoala Gimnazială Doroteia 205 81 3
155 Oraş Frasin Plutoniţa Cămin Cultural Plutoniţa 272 110 0
156 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Muzeul Obiceiurilor Populare Gura Humorului 613 309 19
157 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Gradinita Cu Program Normal Pinochio 434 208 15
158 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Colegiul Alexandru Cel Bun Corpul B 552 299 21
159 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Scoala Gimnaziala Nr.1 558 281 18
160 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Scoala Gimnaziala Petru Comarnescu 495 301 20
161 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Colegiul Alexandru Cel Bun Corpul A 483 298 17
162 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Scoala Gimnaziala Teodor Balan 533 284 16
163 Oraş Gura Humorului Gura Humorului Scoala Primara Boureni 218 114 8
164 Oraş Gura Humorului Voroneţ Gradinita Cu Program Normal Voronet 325 110 10
165 Oraş Liteni Liteni Casa De Cultură Liteni 503 241 18
166 Oraş Liteni Liteni Corpul Iii Liceul Tehnologic Iorgu Vârnav Liteanu Liteni 370 193 10
167 Oraş Liteni Liteni Corpul A Liceul Tehnologic Iorgu Vârnav Liteanu Liteni 284 94 4
168 Oraş Liteni Rotunda Şcoala Gimnazială Nr. 1 Rotunda 316 133 3
169 Oraş Liteni Rotunda Şcoala Primară Nr. 2 Rotunda 194 97 3
170 Oraş Liteni Roşcani Şcoala Gimnazială Roşcani 297 138 5
171 Oraş Liteni Corni Şcoala Gimnazială Corni 172 104 5
172 Oraş Liteni Siliştea Şcoala Gimnazială Siliştea 158 67 4
173 Oraş Milişăuţi Milişăuţi Sediul Primăriei Milișăuți 449 156 9
174 Oraş Milişăuţi Milişăuţi Căminul Cultural Milişăuţi 443 170 13
175 Oraş Milişăuţi Bădeuţi Grădinița Cu Program Normal Bădeuți 277 192 9
176 Oraş Salcea Salcea Căminul Cultural Salcea 284 176 14
177 Oraş Salcea Salcea Căminul Cultural Salcea 400 188 17
178 Oraş Salcea Plopeni Camin Cultural Plopeni 573 271 10
179 Oraş Salcea Mereni Școala Mereni 306 158 15
180 Oraş Salcea Văratec Cămin Cultural Văratec 326 203 16
181 Oraş Salcea Prelipca Căminul Cultural - Prelipca 295 153 11
182 Oraş Siret Siret Centrul Cultural Mihai Teliman 298 256 25
183 Oraş Siret Siret Colegiul Latcu Voda 364 223 20
184 Oraş Siret Siret Școala Gimnaziala Petru Mușat Grădinița 266 199 11
185 Oraş Siret Siret Colegiul Lațcu Vodă Școala Profesională 201 145 8
186 Oraş Siret Siret Școala Gimnazială Petru Mușat Corp Ii 271 181 9
187 Oraş Siret Siret Școala Gimnazială Petru Mușat Corp I 361 238 14
188 Oraş Siret Siret Școala Gimnazială Pădureni 120 100 6
189 Oraş Siret Siret Școala Gimnazială Manastioara 121 86 2
190 Oraş Solca Solca Primăria Oraşului Solca 204 208 7
191 Oraş Solca Solca Liceul Tehnologic Tomşa Vodă Solca 240 237 5
192 Oraş Vicovu De Sus Vicovu De Sus Căminul Cultural Vicovu De Sus-Est 266 188 6
193 Oraş Vicovu De Sus Vicovu De Sus Grădiniţa Cu Program Normal Nr. 1-Est 197 193 13
194 Oraş Vicovu De Sus Vicovu De Sus Liceul Tehhnologic Ion Nistor Vicovu De Sus-Corpul 4 223 162 4
195 Oraş Vicovu De Sus Vicovu De Sus Şcoala Gimnazială Nr. 3 Vicovu De Sus 269 187 6
196 Oraş Vicovu De Sus Vicovu De Sus Şcoala Gimnazială Nr. 2 Vicovu De Sus 239 275 5
197 Oraş Vicovu De Sus Vicovu De Sus Casa De Cultură Vicovu De Sus - Laura 245 320 3
198 Oraş Vicovu De Sus Bivolăria Şcoala Gimnazială Bivolăria 361 207 41
199 Oraş Vicovu De Sus Bivolăria Grădiniţa Nouă Bivolărie 185 79 7
200 Oraş Vicovu De Sus Vicovu De Sus Grădiniţa Cu Program Normal Lumea Copiilor 221 196 5
201 Adâncata Adâncata Scoala Gimnazială Ioan Băncescu Adâncata - Corpul Cu Clasele I-Iv 505 185 15
202 Adâncata Adâncata Scoala Gimnazială Ioan Băncescu Adâncata - Corpul Cu Clasele V-Viii 433 158 12
203 Adâncata Călugăreni Şcoala Primară Călugăreni 209 96 5
204 Adâncata Feteşti Şcoala Gimnazială Feteşti 162 68 8
205 Arbore Arbore Scoala Gimnaziala Nr. 1 Luca Arbure, Corp B 487 213 11
206 Arbore Arbore Scoala Gimnaziala Nr.2 Arbore 362 276 10
207 Arbore Arbore Scoala Gimnaziala Nr.3 Arbore 261 174 4
208 Arbore Clit Sală De Festivităţi Clit 266 207 11
209 Arbore Bodnăreni Şcoala Primară Bodnăreni 41 46 2
210 Baia Baia Sediul Primariei Baia 290 355 6
211 Baia Baia Şcoala Nr. 2 Baia 296 215 5
212 Baia Baia Şcoala Nr. 3 Baia 323 347 6
213 Baia Bogata Şcoala Gimnazială Bogata 133 319 3
214 Bălăceana Bălăceana Şcoala Gimnazială Bălăceana 197 274 3
215 Bălcăuţi Bălcăuţi Sediul Primăriei Comunei Bălcăuţi 219 160 8
216 Bălcăuţi Negostina Şcoala Gimnaziala Negostina 282 180 11
217 Bălcăuţi Gropeni Şcoala Primara Gropeni 81 48 6
218 Berchişeşti Berchişeşti Școala Gimnazială Berchișești 527 575 21
219 Berchişeşti Corlata Scoala Primara Corlata 86 157 5
220 Bilca Bilca Primaria 238 172 2
221 Bilca Bilca Scoala Gimnaziala Nr. 2 275 154 11
222 Bilca Bilca Scoala Primara Nr. 3 224 123 11
223 Bogdăneşti Bogdăneşti Școala Gimnazială Numărul 1 Bogdănești, Local Vechi 351 342 12
224 Bogdăneşti Bogdăneşti Școala Gimnazială Nr. 2 Bogdănești, Local Nou 313 236 8
225 Boroaia Boroaia Cămin Cultural Mihai Boleac 227 167 10
226 Boroaia Boroaia Şcoala Primară Nr.2 Boroaia 161 124 5
227 Boroaia Giuleşti Cămin Cultural Giuleşti 120 84 4
228 Boroaia Bărăşti Grădiniţa Cu Program Normal Bărăşti 131 213 5
229 Boroaia Săcuţa Şcoala Primară Săcuţa 75 104 1
230 Boroaia Moişa Şcoala Gimnazială Moişa 111 131 3
231 Bosanci Bosanci Caminul Cultural Bosanci 295 115 4
232 Bosanci Bosanci Căminul Cultural Bosanci 305 150 8
233 Bosanci Bosanci Şcoala Gimnazială Bosanci 278 105 15
234 Bosanci Bosanci Şcoala Primară Bosanci 446 159 14
235 Bosanci Cumpărătura Şcoala Primară Cumpărătura 98 47 3
236 Botoşana Botoşana Scoala Gimnaziala Cu Clasele I-Viii Botosana 331 130 0
237 Botoşana Botoşana Cămin Cultural Botoşana 353 162 2
238 Breaza Breaza Caminul Cultural Sat Breaza 319 236 5
239 Brodina Brodina Sediul Nou Al Primariei Comunei Brodina 292 197 12
240 Brodina Brodina De Jos Centru De Asistenta Dupa Programul Scolar Tip After School 148 45 4
241 Brodina Falcău Gradinita Cu Program Normal Falcau 330 157 9
242 Buneşti Buneşti Primaria Comunei Bunesti 162 113 6
243 Buneşti Podeni Gradinita Cu Program Normal Podeni 106 107 7
244 Buneşti Petia Scoala Gimnaziala Petia 154 98 0
245 Buneşti Unceşti Scoala Uncesti 121 133 4
246 Burla Burla Caminul Cultural Burla - Sala Mare 376 212 9
247 Cacica Pârteştii De Sus Centrul De Afaceri Multicultural Cacica 431 216 19
248 Cacica Cacica Școala Cacica 268 158 7
249 Cacica Soloneţu Nou Şcoala Soloneţu Nou 271 37 2
250 Cacica Runcu Şcoala Runcu 59 48 1
251 Calafindeşti Calafindeşti Sala De Sport Calafindesti Sala A 246 195 9
252 Calafindeşti Calafindeşti Sala De Sport Calafindesti- Sala B 259 224 9
253 Calafindeşti Botoşaniţa Mare Scoala Primara Botoşaniţa Mare 49 108 6
254 Capu Câmpului Capu Câmpului Grădiniţa Cu Program Normal Nr.1 Capu Câmpului 1091 210 13
255 Cârlibaba Cârlibaba Nouă Local After School 536 193 6
256 Ciocăneşti Ciocăneşti Grădinița Ciocănești 353 183 3
257 Ciocăneşti Botoş Școala Botoș 142 59 5
258 Ciprian Porumbescu Ciprian Porumbescu Primaria Comunei Ciprian Porumbescu 204 396 9
259 Comăneşti Comăneşti Scoala Gimnaziala Cu Clasele I-Viii Comanesti 310 167 7
260 Comăneşti Humoreni Scoala Gimnaziala Cu Clasele I-Viii Humoreni 283 126 6
261 Cornu Luncii Cornu Luncii Scoala Gimnaziala Cornu Luncii 228 275 15
262 Cornu Luncii Băişeşti Scoala Gimnaziala Baisesti 332 277 8
263 Cornu Luncii Brăieşti Scoala Gimnaziala Braiesti 339 184 10
264 Cornu Luncii Dumbrava Scoala Primara Dumbrava 107 97 3
265 Cornu Luncii Sasca Nouă Scoala Sasca Noua 42 73 2
266 Cornu Luncii Sasca Mică Scoala Primara Sasca Mica 82 183 11
267 Cornu Luncii Şinca Scoala Sinca 27 70 0
268 Cornu Luncii Sasca Mare Scoala Sasca Mare 95 184 5
269 Cornu Luncii Păiseni Scoala Paiseni 118 193 6
270 Coşna Coşna Cămin Cultural Coșna 509 204 7
271 Crucea Crucea Primăria Comunei Crucea Sală Festivități 283 311 8
272 Crucea Cojoci Școala Cojoci 105 133 4
273 Dărmăneşti Dărmăneşti Grădiniţa Cu Program Normal Nr.1 Dărmăneşti 320 125 6
274 Dărmăneşti Dărmăneşti Şcoala Dărmăneşti Nr.2 273 120 9
275 Dărmăneşti Măriţei Şcoala Gimnazială Măriţei 538 193 16
276 Dărmăneşti Călineşti Şcoala Gimnazială Călineşti Enache 177 78 1
277 Dărmăneşti Călineşti-Vasilache Şcoala Călineşti-Vasilache 78 13 1
278 Dărmăneşti Dănila Şcoala Gimnazială Dănila 268 107 13
279 Dolheşti Dolheştii Mari Primăria Dolheşti 224 448 13
280 Dolheşti Dolheştii Mici Şcoala Gimnazială Dolheştii Mici 216 265 6
281 Dolheşti Valea Bourei Şcoala Primară Valea Bourei 121 184 3
282 Dorna Candrenilor Dorna Candrenilor Primăria Comunei Dorna Candrenilor 583 361 8
283 Dorna Candrenilor Poiana Negrii Căminul Cultural Poiana Negrii 311 150 3
284 Dorna-Arini Dorna-Arini Sediu Asociaţie Obştea Gura Negrii Dorna Arini 220 94 4
285 Dorna-Arini Cozăneşti Cămin Cultural Cozăneşti 438 246 16
286 Dorna-Arini Rusca Grădiniţa Cu Program Normal Rusca, Sat Rusca, Nr. 59a 259 109 11
287 Dorneşti Dorneşti Scoala Gimnaziala Dornesti 367 184 13
288 Dorneşti Dorneşti Primăria Comunei Dornești 408 275 10
289 Dorneşti Iaz Scoala Primara Iaz 68 21 0
290 Drăgoieşti Măzănăeşti Primaria Comunei Drăgoieşti 109 113 1
291 Drăgoieşti Drăgoieşti Cămin Cultural Drăgoiești 262 321 11
292 Drăgoieşti Lucăceşti Cămin Cultural Lucăcești 96 49 4
293 Drăguşeni Drăguşeni Primăria Comunei Drăguşeni 293 441 8
294 Drăguşeni Broşteni Grădiniţa Cu Program Normal Broşteni 48 84 2
295 Dumbrăveni Dumbrăveni Ateneu Dumbraveni 368 325 16
296 Dumbrăveni Dumbrăveni Liceul Tehnologic Mihai Eminescu Dumbraveni 447 334 18
297 Dumbrăveni Dumbrăveni Scoala Toloaca 427 316 18
298 Dumbrăveni Dumbrăveni Scoala Deal 389 283 8
299 Dumbrăveni Sălăgeni Scoala Salageni 104 105 3
300 Fântâna Mare Fântâna Mare Scoala Cu Clasele I-Iv Fantana Mare 206 152 14
301 Fântâna Mare Cotu Băii Scoala Cu Clasele I-Iv Cotu Baii 170 157 7
302 Fântâna Mare Praxia Scoala Cu Clasele I-Iv Praxia 38 33 1
303 Fântâna Mare Spătăreşti Scoala Cu Clasele I-Iv Spătărești 85 77 2
304 Fântânele Fântânele Căminul Cultural Fîntînele 190 130 6
305 Fântânele Slobozia Scoala Din Satul Slobozia 41 49 0
306 Fântânele Băneşti Căminul Cultural Băneşti 214 190 7
307 Fântânele Stamate Căminul Cultural Stamate 405 272 7
308 Fântânele Cotu Dobei Scoala Din Satul Cotu Dobei 36 46 4
309 Forăşti Forăşti Sediul Primariei Forasti 114 110 4
310 Forăşti Antoceni Scoala Antoceni 69 75 1
311 Forăşti Oniceni Scoala Gimnaziala Oniceni 156 196 7
312 Forăşti Roşiori Scoala Rosiori 77 111 3
313 Forăşti Ruşi Scoala Primara Rusi 76 92 3
314 Forăşti Ţoleşti Scoala Tolesti 35 94 1
315 Forăşti Boura Scoala Primara Boura 77 122 3
316 Forăşti Manolea Sediul Fostei Primarii Manolea 89 128 5
317 Forăşti Uideşti Scoala Primara Uidesti 17 55 2
318 Forăşti Manolea Scoala Viisoara, Catun Viisoara 45 48 3
319 Frătăuţii Noi Frătăuţii Noi Școala Gimnazială Iraclie Porumbescu Frătăuții Noi 298 203 13
320 Frătăuţii Noi Frătăuţii Noi Şcoala Gimnazială Nr 2 Frătăuţii Noi 265 121 6
321 Frătăuţii Noi Frătăuţii Noi Gradinita Cu Program Normal Nr 3 Frătăuţii Noi 105 57 3
322 Frătăuţii Noi Costişa Cămin Cultural Costişa 179 92 2
323 Frătăuţii Noi Costişa Grădiniţa Cu Program Normal Nr 2 Costişa 94 110 4
324 Frătăuţii Vechi Frătăuţii Vechi Camin Cultural Fratautii Vechi 283 155 5
325 Frătăuţii Vechi Frătăuţii Vechi Şcoala Primară Liviu V. Ionesi Frătăuţii-Vechi 220 122 3
326 Frătăuţii Vechi Măneuţi Camin Cultural Măneuţi 295 181 8
327 Frumosu Frumosu Primaria Frumosu 540 358 4
328 Frumosu Deia Scoala Generala Cu Clasele I-Iv Deia 237 107 5
329 Frumosu Dragoşa Scoala Dragosa 114 75 3
330 Fundu Moldovei Fundu Moldovei Şcoala Gimnazialădimitrie Gusti 633 245 15
331 Fundu Moldovei Colacu Școala Gimnazială Traian Popovici Colacu 305 140 3
332 Fundu Moldovei Botuş Căminul Cultural Botuș 342 129 2
333 Gălăneşti Gălăneşti Şcoala Primară Din Satul Gălăneşti 240 194 5
334 Gălăneşti Gălăneşti Cămin Cultural Gălăneşti 164 113 1
335 Grămeşti Grămeşti Cămin Cultural Grămeşti 329 303 3
336 Grămeşti Bălineşti Şcoala Primară Bălineşti 92 103 4
337 Grămeşti Botoşaniţa Mică Şcoala Cu Clasele I-Iv Botoşaniţa Mică 29 66 2
338 Grăniceşti Grăniceşti Şcoala Gimnazială Mihail Sadoveanu Grăniceşti 168 145 5
339 Grăniceşti Grăniceşti Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Granicesti 134 89 3
340 Grăniceşti Dumbrava Școala Primară Dumbrava 83 43 0
341 Grăniceşti Gura Solcii Şcoala Gimnazială Gura Solcii 63 175 0
342 Grăniceşti Iacobeşti Şcoala Primară Iacobeşti 128 71 1
343 Grăniceşti Româneşti Şcoala Gimnazială Româneşti 116 123 11
344 Grăniceşti Slobozia Sucevei Şcoala Primară Slobozia Sucevei 128 84 1
345 Hănţeşti Hănţeşti Scoala Gimnaziala Mihai Halunga Hantesti 312 350 16
346 Hănţeşti Hănţeşti Școala Primară Nr. 2 Hănțești Vale 236 294 8
347 Hănţeşti Arţari Școala Primară Berești 132 112 3
348 Hârtop Hârtop Clădire Administrativă 315 214 9
349 Hârtop Hârtop Clădire Administrativă 176 192 4
350 Horodnic De Jos Horodnic De Jos Căminul Cultural Horodnic De Jos 354 232 9
351 Horodnic De Jos Horodnic De Jos Scoala Primară Vasile Ţigănescu 171 80 11
352 Horodnic De Sus Horodnic De Sus Scoala Gimnaziala Nr.2 349 101 11
353 Horodnic De Sus Horodnic De Sus Sala De Sport 616 162 7
354 Horodnic De Sus Horodnic De Sus Scoala Gimnaziala Nr.3 220 165 10
355 Horodniceni Horodniceni Primăria Comunei Horodniceni 289 213 7
356 Horodniceni Boteşti Școala Cu Cl.I-Iv Botești 138 71 3
357 Horodniceni Brădăţel Școala Cu Cl.I-Iv Brădățel 141 85 0
358 Horodniceni Mihăieşti Școala Cu Cl.I-Viii Mihăiești 290 156 4
359 Horodniceni Rotopăneşti Punct Documentar Nicoale Istrati 117 78 3
360 Iacobeni Iacobeni Casa Națională Iacobeni 247 203 9
361 Iacobeni Mestecăniş Clubul Fermierilor Mestecanis Str Fermierilor Nr 14 Sat Mestecanis Comuna Iacobeni Judetul Suceava 86 80 4
362 Iacobeni Iacobeni Liceul Tehnologic Liviu Suhar Iacobeni Corp A Str. Minelor Nr 17 Comuna Iacobeni Judetul Suceava 123 134 6
363 Iaslovăţ Iaslovăţ Sala Mică A Căminului Cultural Iaslovăţ 258 283 10
364 Iaslovăţ Iaslovăţ Şcoala Gimnaziala Nr. 2 Iaslovat 252 266 9
365 Ilişeşti Ilişeşti Primaria Ilisesti 497 299 9
366 Ilişeşti Braşca Camin Cultural Brasca 116 46 0
367 Ipoteşti Ipoteşti Școala Gimnazială Ipotești 680 187 19
368 Ipoteşti Ipoteşti Grădinița Cu Program Normal Ipotești 603 163 19
369 Ipoteşti Ipoteşti Școala Primară Ipotești 430 83 6
370 Ipoteşti Tisăuţi Şcoala Primară Tişăuţi 409 176 24
371 Ipoteşti Lisaura Şcoala Primară Lisaura 406 188 23
372 Izvoarele Sucevei Izvoarele Sucevei Primaria Izvoarele Sucevei 164 108 4
373 Izvoarele Sucevei Bobeica Centrul Social De Zi Pentru Persoane Vârstnice, Sat Bobeica 138 36 0
374 Izvoarele Sucevei Brodina Scoala Gimnazială Brodina - Izvoarele Sucevei 179 55 1
375 Marginea Marginea Scoala Cu Clasele I-Viii Nr. 2 Marginea 425 150 14
376 Marginea Marginea Liceul Tehnologic Vasile Gherasim Marginea 402 183 16
377 Marginea Marginea Liceul Tehnologic Vasile Gherasim Marginea 426 173 11
378 Marginea Marginea Liceul Tehnologic Vasile Gherasim Marginea 427 199 13
379 Marginea Marginea Scoala Cu Clasele I-Viii Nr. 3 Marginea 456 215 18
380 Mălini Mălini Primaria Malini 384 228 16
381 Mălini Mălini Scoala Gimnaziala Suha 329 266 15
382 Mălini Pâraie Scoala Gimnaziala Piraie 463 164 13
383 Mălini Poiana Mărului Scoala Gimnaziala Poiana Marului 257 170 8
384 Mălini Văleni-Stânişoara Scoala Gimnaziala Valeni-Stanisoara 229 111 4
385 Mănăstirea Humorului Mănăstirea Humorului Şcoala Gimnazială Mănăstirea Humorului 358 101 3
386 Mănăstirea Humorului Mănăstirea Humorului Şcoala Gimnazială Mănăstirea Humorului 383 100 10
387 Mănăstirea Humorului Pleşa Casa Polonă Dom Polski 64 9 1
388 Mănăstirea Humorului Poiana Micului Şcoala Gimnazială Krystina Bochenek Poiana Micului 215 19 2
389 Mănăstirea Humorului Poiana Micului Fosta Şcoală Primară Nr. .1 Poiana Micului 120 32 0
390 Mitocu Dragomirnei Mitocu Dragomirnei Caminul Cultural Al Comunei Mitocu Dragomirnei 416 224 24
391 Mitocu Dragomirnei Mitocu Dragomirnei Grădiniţa Cu Program Normal Nr. 1 482 308 34
392 Mitocu Dragomirnei Mitocaşi Şcoala Primară Ion Creangă Mitocaşi 209 133 5
393 Mitocu Dragomirnei Lipoveni Şcoala Primară Lipoveni 126 70 3
394 Moara Moara Nica Primarie 476 178 15
395 Moara Moara Nica Scoala Generala Moara Nica 416 148 9
396 Moara Moara Carp Scoala Generala Moara Carp 177 117 2
397 Moara Frumoasa Scoala Generala Frumoasa 66 35 3
398 Moara Liteni Scoala Generala Liteni 234 122 6
399 Moara Vornicenii Mari Scoala Generala Vornicenii Mari 53 50 1
400 Moldova-Suliţa Moldova-Suliţa Primăria Com Moldova Sulița 218 133 11
401 Moldova-Suliţa Benia Școala Primară Benia 183 58 4
402 Moldoviţa Moldoviţa Sala De Spectacole 657 227 12
403 Moldoviţa Argel Şcoala Gimnazială Argel 239 66 1
404 Moldoviţa Demacuşa Grădiniţa Cu Program Normal Demacuşa 270 106 5
405 Moldoviţa Raşca Grădiniţa Cu Program Normal Raşca 293 68 1
406 Muşeniţa Baineţ Căminul Cultural Baineţ 64 46 2
407 Muşeniţa Climăuţi Căminul Cultural Climăuţi 77 34 1
408 Muşeniţa Vicşani Clădirea Dom Polski Vicşani 67 28 3
409 Muşeniţa Muşeniţa Şcoala Cu Cl.I-Iv Muşeniţa 80 58 3
410 Muşeniţa Văşcăuţi Căminul Cultural Văşcăuţi 145 57 4
411 Ostra Ostra Căminul Cultural Nou 307 333 12
412 Ostra Ostra Casa De Tip Familial Cireşarii 186 189 6
413 Panaci Panaci Școala Gimnazială Panaci 240 156 5
414 Panaci Coverca Scoala Cu Clasele I-Iv Coverca 244 98 2
415 Panaci Păltiniş Școala Cu Clasele I-Iv Păltiniș 131 46 1
416 Panaci Glodu Camin Cultural Glodu 71 51 1
417 Păltinoasa Păltinoasa Căminul Cultural Păltinoasa 498 168 4
418 Păltinoasa Păltinoasa Şcoala Gimnazială Păltinoasa 615 147 7
419 Păltinoasa Capu Codrului Căminul Cultural Capu Codrului 311 161 4
420 Păltinoasa Capu Codrului Şcoala Gimnazială Bogdan Vodă Capu Codrului 412 129 14
421 Pătrăuţi Pătrăuţi Primaria Comunei Patrauti 524 258 9
422 Pătrăuţi Pătrăuţi Caminul Cultural Vechi Patrauti 420 434 9
423 Pârteştii De Jos Pârteştii De Jos Liceul Tehnologic Nicanor Moroșan Pîrteștii De Jos 398 265 14
424 Pârteştii De Jos Deleni Şcoala Deleni 164 109 1
425 Pârteştii De Jos Vârfu Dealului Şcoala Vârfu Dealului 64 31 0
426 Poiana Stampei Poiana Stampei Primăria Poiana Stampei 523 387 10
427 Poiana Stampei Dornişoara Complex Social Dornisoara 39 122 1
428 Poieni-Solca Poieni-Solca Primăria Poieni-Solca 293 267 7
429 Pojorâta Pojorâta Şcoala Cu Clasele I-Iv Pojorîta 324 149 4
430 Pojorâta Pojorâta Căminul Cultural Pojorâta 483 284 10
431 Pojorâta Valea Putnei Școala Cu Clasele I - Iv Valea Putnei 153 36 6
432 Preuteşti Arghira Şcoala Gimnazială Arghira 205 235 11
433 Preuteşti Basarabi Şcoala Gimnazială Basarabi 339 297 7
434 Preuteşti Bahna Arin Şcoala Primară Bahna Arin 45 54 2
435 Preuteşti Preuteşti Căminul Cultural Preuteşti 292 433 16
436 Preuteşti Huşi Şcoala Primară Huşi 122 156 5
437 Preuteşti Leucuşeşti Şcoala Gimnazială Leucuşeşti 242 194 4
438 Putna Putna Căminul Cultural Putna- Sala Căsătoriilor 360 304 10
439 Putna Putna Căminul Cultural Putna- Sala De Şedinţe 270 193 6
440 Putna Gura Putnei Căminul Cultural Gura Putnei 358 136 10
441 Rădăşeni Rădăşeni Primăria Comunei Rădăşeni 330 106 8
442 Rădăşeni Rădăşeni Primăria Comunei Rădăşeni 375 102 9
443 Rădăşeni Lămăşeni Școala Mihai Niculăiasa, Sat Lămășeni 345 113 2
444 Rădăşeni Pocoleni Școala Pocoleni 31 30 0
445 Râşca Râşca Cămin Cultural Rîşca 310 317 14
446 Râşca Râşca Şcoala Generală Rîşca 3 163 153 5
447 Râşca Jahalia Praznicar (PAROHIA Ortodoxă Jahalia) 67 51 1
448 Râşca Buda Școala Primară Nr. 2 Rîșca 116 137 9
449 Râşca Dumbrăveni Școala Dumbrăveni 69 99 2
450 Râşca Slătioara Școala Slătioara 90 178 6
451 Sadova Sadova Căminul Cultural Sadova 551 148 17
452 Sadova Sadova Şcoala Generală Fundu Sadovei 389 125 7
453 Satu Mare Satu Mare Camin Cultural 235 157 5
454 Satu Mare Satu Mare Scoala Gimnaziala Satu Mare 249 192 5
455 Satu Mare Ţibeni Scoala Gimnaziala Sat Tibeni 208 208 4
456 Siminicea Siminicea Căminul Cultural Siminicea 280 212 12
457 Siminicea Siminicea Scoala Gimnaziala Siminicea 160 181 2
458 Siminicea Grigoreşti Scoala Primara Grigoresti 86 68 3
459 Slatina Slatina Primaria Comunei Slatina 342 332 19
460 Slatina Herla Căminul Cultural Herla 352 239 7
461 Slatina Găineşti Școala Gimnazială Găinești 268 596 3
462 Straja Straja Grădiniţa De Copii Nr. 1 Straja 314 180 8
463 Straja Straja Grădiniţa De Copii Nr. 3 Straja 346 134 10
464 Straja Straja Primăria Comunei Straja 328 139 12
465 Straja Straja Grădiniţa De Copii Nr. 2 Straja 236 116 13
466 Stroieşti Stroieşti Şcoala Gimnazială Stroieşti, Sala De Sport 316 218 14
467 Stroieşti Stroieşti Şcoala Gimnazială Stroieşti, Sala De Clasă 276 171 1
468 Stroieşti Zahareşti Scoala Cu Clasele I - Iv Ilie Gramada 162 157 3
469 Stulpicani Stulpicani Casa Tineretului 260 254 3
470 Stulpicani Stulpicani Grădiniţa Cu Program Normal Stulpicani 249 251 5
471 Stulpicani Negrileasa Căminul Cultural Negrilesa 203 145 4
472 Stulpicani Vadu Negrilesei Şcoala Primară Vadu Negrilesei 140 90 2
473 Stulpicani Gemenea Şcoala Gimnazială Gemenea 174 118 0
474 Stulpicani Slătioara Şcoala Gimnazială Slătioara 124 98 1
475 Suceviţa Suceviţa Scoala Gimnazială Dimitrie Vatamaniuc 389 250 11
476 Suceviţa Voievodeasa Căminul Cultural Voievodeasa 309 143 14
477 Şaru Dornei Neagra Şarului Scoala Gimnaziala Neagra Sarului 548 291 5
478 Şaru Dornei Şaru Dornei Scoala Cu Clasele I-Viii Saru Dornei 293 181 9
479 Şaru Dornei Gura Haitii Scoala Cu Clasele I-Iv Gura Haitii 155 70 0
480 Şaru Dornei Sărişoru Mare Scoala Cu Clasele I-Iv Sarisoru Mare 151 76 1
481 Şcheia Sfântu Ilie Cămin Cultural 302 101 7
482 Şcheia Sfântu Ilie Cămin Cultural 434 215 15
483 Şcheia Sfântu Ilie Cămin Cultural 549 294 20
484 Şcheia Florinta Camin Cultural 59 23 1
485 Şcheia Şcheia Școala Gimnazială Dimitrie Păcurariu Șcheia 667 269 23
486 Şcheia Şcheia Școala Gimnazială Dimitrie Păcurariu Șcheia 495 290 11
487 Şcheia Mihoveni Şcoala Gimnazială 581 299 24
488 Şerbăuţi Şerbăuţi Camin Cultural Serbauti 351 149 6
489 Şerbăuţi Călineşti Școala Gimnazială Călinești 249 145 8
490 Todireşti Todireşti Scoala Gimnazială Todireşti 312 257 7
491 Todireşti Costâna Scoala Gimnazială Vasile Bumbac Costîna 291 164 5
492 Todireşti Părhăuţi Scoala Gimnazială Părhăuţi 314 151 7
493 Todireşti Soloneţ Scoala Gimnazială I.V.Rachieru Soloneţ 313 159 7
494 Udeşti Udeşti Primăria Comunei Udeşti 518 299 9
495 Udeşti Poieni-Suceava Căminul Cultural Poieni - Suceava 146 112 4
496 Udeşti Chilişeni Căminul Cultural Chilişeni 180 190 4
497 Udeşti Ştirbăţ Căminul Cultural Ştirbăţ 141 108 1
498 Udeşti Racova Căminul Cultural Racova 57 68 1
499 Udeşti Ruşii-Mănăstioara Şcoala Primară Ruşii - Mănăstioara 137 87 5
500 Udeşti Luncuşoara Şcoala Primară Luncuşoara 148 110 4
501 Udeşti Reuseni Casa Tradițiilor 129 140 6
502 Udeşti Plăvălari Grădiniţa Cu Program Normal Plăvălari 172 167 6
503 Ulma Ulma Şcoala Gimnaziala Ulma 143 69 0
504 Ulma Lupcina Şcoala Gimnazială Lupcina 235 127 5
505 Ulma Nisipitu Sala De Şedinţe A Consiliului Local Ulma 89 78 5
506 Vadu Moldovei Vadu Moldovei Școala Gimnazială Nr 1 Vadu Moldovei 258 214 4
507 Vadu Moldovei Dumbrăviţa Școala Primară Dumbrăvița 206 175 5
508 Vadu Moldovei Nigoteşti Școala Gimnazială Nigotești 87 92 3
509 Vadu Moldovei Movileni Școala Primară Movileni 49 43 2
510 Vadu Moldovei Mesteceni Școala Primară Mesteceni 50 21 1
511 Vadu Moldovei Ioneasa Școala Primară Ioneasa 62 75 0
512 Vadu Moldovei Ciumuleşti Căminul Cultural Ciumulești 131 215 4
513 Vadu Moldovei Vadu Moldovei Școala Gimnazială Nr 2 Vadu Moldovei 109 77 5
514 Valea Moldovei Valea Moldovei Primăria Comunei Valea Moldovei, Județul Suceava 334 275 9
515 Valea Moldovei Mironu Grădinița Mironu 465 306 22
516 Vama Vama Cămin Cultural Vama 318 151 10
517 Vama Vama Scoala Gimnazială Iorgu G. Toma Localul Nr.2 592 184 11
518 Vama Strâmtura Şcoala Gimnazială Iorgu G. Toma Localul Din Satul Strâmtura 363 110 3
519 Vama Molid Şcola Gimnazială Iorgu G. Toma Localul Din Satul Molid 185 87 3
520 Vama Prisaca Dornei Şcoala Gimnazială Iorgu G. Toma Localul Din Satul Prisaca Dornei 193 97 4
521 Vatra Moldoviţei Vatra Moldoviţei Centrul Local De Promovare Și Informare Turistică Vatra Moldoviței 406 162 6
522 Vatra Moldoviţei Vatra Moldoviţei Școala Primară Valea Stânii 214 56 2
523 Vatra Moldoviţei Ciumârna Sala Polivalentă Ciumârna 145 29 4
524 Vatra Moldoviţei Paltinu Școala Gimnazială Paltinu 218 83 1
525 Vatra Moldoviţei Paltinu Şcoala Primară Spărturi 246 111 4
526 Vereşti Vereşti Caminul Cultural Veresti 265 217 21
527 Vereşti Hancea Sala De Sedinte A Consiliului Local Veresti 172 219 7
528 Vereşti Corocăieşti Scoala Gimnaziala Corocaiesti 235 124 7
529 Vereşti Corocăieşti Caminul Cultural Corocaiesti 275 161 1
530 Vereşti Bursuceni Scoala Gimnaziala Bursuceni 281 152 4
531 Vicovu De Jos Vicovu De Jos Scoala Cu Clasele I-Viii Ioan Vicoveanu 277 305 12
532 Vicovu De Jos Vicovu De Jos Scoala Cu Clasele I-Viii Nr.2 Remezau 328 389 7
533 Vicovu De Jos Vicovu De Jos Scoala Cu Clasele I-Iv Margine 120 181 10
534 Vicovu De Jos Vicovu De Jos Grădiniţa Pod Dabîca 227 183 8
535 Voitinel Voitinel Căminul Cultural Voitinel 255 544 9
536 Voitinel Voitinel Scoala Cu Clasele I-Viii Voitinel 293 427 23
537 Volovăţ Volovăţ Căminul Cultural 358 272 13
538 Volovăţ Volovăţ Căminul Cultural 339 278 8
539 Volovăţ Volovăţ Primăria Comunei Volovăţ 188 137 3
540 Vultureşti Pleşeşti Şcoala Gimnazială Constantin Tomescu Pleşeşti 100 95 5
541 Vultureşti Valea Glodului Şcoala Gimnazială Valea Glodului 142 142 5
542 Vultureşti Giurgeşti Scoala Gimnazială Giurgeşti 141 94 2
543 Vultureşti Hreaţca Localul Fostei Şcoli Hreaţca (Imobil Proprietatea Societăţii Cooperative Vulturul Pleşuv Vultureşti) 83 77 4
544 Vultureşti Mereşti Şcoala Cu Clasele I - Iv 36 74 0
545 Vultureşti Jacota Localul Fostei Şcoli Jacota 35 22 0
546 Vultureşti Osoi Scoala Primară Osoi 56 91 2
547 Zamostea Zamostea Căminul Cultural Zamostea 188 377 10
548 Zamostea Ciomârtan Școala Primară Ciomîrtan 76 169 1
549 Zamostea Lunca Școala Primară Lunca 32 79 3
550 Zamostea Nicani Școala Primară Nicani 78 103 4
551 Zamostea Tăuteşti Școala Primară Tăutești 46 47 0
552 Zvoriştea Zvoriştea Şcoala Generală Zvoriştea 180 208 3
553 Zvoriştea Dealu Şcoala Generală Buda 97 131 5
554 Zvoriştea Buda Şcoala Generală Buda 168 195 7
555 Zvoriştea Stânca Şcoala Primară Stânca 89 119 1
556 Zvoriştea Stâncuţa Şcoala Generală Stîncuţa 33 42 1
557 Zvoriştea Poiana Casa De Prăznuire A Parohiei Ortodoxe Poiana 112 98 1
558 Zvoriştea Şerbăneşti Şcoala Generală Şerbăneşti 190 130 3
559 Zvoriştea Slobozia Şcoala Primară Slobozia 148 81 6

Niciun comentariu

Un produs Blogger.