![Militarii Detaşamentului de Pompieri Fălticeni au intervenit cu o autospecială pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit pe o mirişte din satul Oniceni, comuna Forăşti. La sosirea pompierilor, ardea vegetaţia uscată de pe o suprafaţă de aproximativ 4 hectare şi exista pericolul de propagare a flăcărilor la o casă de locuit. Incendiul a fost lichidat la ora 15:45. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost focul deschis în spaţii deschise. Nu s-au înregistrat victime, iar pompierii au salvat locuinţa ameninţată de foc. Militarii Detaşamentului de Pompieri Fălticeni au intervenit cu o autospecială pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit pe o mirişte din satul Oniceni, comuna Forăşti. La sosirea pompierilor, ardea vegetaţia uscată de pe o suprafaţă de aproximativ 4 hectare şi exista pericolul de propagare a flăcărilor la o casă de locuit. Incendiul a fost lichidat la ora 15:45. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost focul deschis în spaţii deschise. Nu s-au înregistrat victime, iar pompierii au salvat locuinţa ameninţată de foc.](https://3.bp.blogspot.com/-fu_-kqLns5Y/Vm2U9F3BhVI/AAAAAAAAUSo/XYA3zi1VDX4vTL3swqW-EG2cd-saox8AACPcB/s200-rw/isu-suceava.png)
03.09.2016, ora anunţării la 112 - 13:48
Militarii Detaşamentului de Pompieri Fălticeni au intervenit cu o autospecială pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit pe o mirişte din satul Oniceni, comuna Forăşti.
La sosirea pompierilor, ardea vegetaţia uscată de pe o suprafaţă de aproximativ 4 hectare şi exista pericolul de propagare a flăcărilor la o casă de locuit.
Incendiul a fost lichidat la ora 15:45.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost focul deschis în spaţii deschise.
Nu s-au înregistrat victime, iar pompierii au salvat locuinţa ameninţată de foc.