VIDEO Foresta Suceava - Oțelul Galați: 0-0

Foresta Suceava și-a întrerupt seria victoriilor pe teren propriu, sâmbătă, în partida cu Oțelul Galați, liderul Seriei I a Ligii a III-a. Scor final: 0-0.

Foresta a dominat clar cea mai mare parte a meciului, practicând un joc ofensiv, și ar fi meritat victoria. În prima repriză rămas singur în fața porții Grumezescu l-a ochit pe portarul Iliescu. În partea a doua, ocaziile s-au ținut lanț la poarta Oțelului. Un lob al italianului Rigoni a lovit traversala, iar șutul lui Artenie în vinclu a fost apărat.

Fostul căpitan al Forestei, Marius Matei, a fost huiduit copios de public după ce a cerut insistent un penalty inexistent.

Oțelul a jucat ultimele zece minute în inferioritate, după ce Puțanu a călcat strâmb, iar oaspeții făcuseră deja toate schimbările.

„Am făcut un meci perfect în apărare și la mijloc, dar avem o problemă reală în fața porții, unde ne lipsește un killer adevărat”, a spus după meci antrenorul Selim Benachour.