![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiqvexgx_Kwj6_OtaqEpoeBUgBU_jddmzMHNaGNgBSLU0c6WrBTwp6oRjHtLeJtsUueErnL6WVsqExHHLoDT7fP1tHjXXW444xDcCHcqrX1y3W902XNEoohGsTWwslJd8TRo9Sd1xZwCD0/s600-rw/abator-rogelya-falticeni.jpg)
Din verificările efectuate s-a stabilit că femeia este angajată la Rogelya SRL, cu sediul în Fălticeni, județul Suceava.
În jurul orei 15:00, în timp ce aceasta se afla la sediul societăţii, în timpul programului de lucru, a cărat un cărucior pe care a stivuit mai multe navete din plastic goale, pentru a le duce în camera unde se afla spălătorul automatizat şi a le aşeza pe acesta.
În momentul în care aceasta a pus o navetă pe banda superioară a spălătorului, naveta a alunecat spre înapoi, căzându-i acesteia în cap, cu unul dintre colţuri, provocându-i un traumatism cranian minor.
Femeia s-a prezentat la Spitalul Municipal Fălticeni pentru a i se acorda îngrijiri medicale, medicul de gardă opinând pentru transferul acesteia la Spitalul Județean Suceava pentru a i se efectua investigaţii suplimentare.
În urma leziunilor provocate, viaţa acesteia nu i-a fost pusă în pericol.
Cu ocazia cercetării locului faptei, administratorul a anunţat telefonic Inspectoratul Teritorial de Muncă Suceava, cu privire la incident.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de „vătămare corporală din culpă”, şi „nerespectarea măsurilor legale de securitate şi sănătate în muncă”.