VIDEO Sporting Vaslui - Șomuz Fălticeni: 0-0

Șomuz Fălticeni a obținut doar un egal în prima partidă oficială din acesta an, 0-0, în deplasare, cu Sporting Vaslui, în etapa a XI-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal.

Șomuz a început meciul în atac, dar golul marcat de Joao Claudio Ricciulli chiar în primul minut al meciului a fost anulat după ce asistentul a semnalizat o poziție de offside. Jocul s-a calmat imedat și niciuna dintre echipe nu a mai avut mari ocazii de gol.

Echilibrul partidei se putea rupe în minutul 64, atunci când Rachid Balde a fost eliminat după al doilea cartonaș galben. După ce Șomuz a rămas în zece oameni, meciul a fost dominat clar de gazde, dar Sporting vaslui nu a reușit să înscrie.

Partida s-a încheiat 0-0, iar Șomuz Fălticeni coboară o poziție în clasament până pe locul al șaselea.