VIDEO Foresta Suceava - CSM Roman: 5-1

Foresta Suceava a câștigat, sâmbătă, pe Stadionul Areni, cu 5-1, partida disputată cu CSM Roman în etapa a V-a a campionatului Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

Oaspeții au deschis rapid scorul, în minutul 12, prin Ionuț Nuțescu, dar ulterior galben-verzii au dominat meciul și au intrat cu un avantaj de trei goluri la pauză, 4-1, prin golurile marcat de Paul Mateiciuc ('23), Sid Bouadiila ('27), Matteo Rigoni ('34) și Onofraș ('40). Scorul final, 5-1, a fost stabilit printr-un eurogol al lui Sid Bouadiila, care a reușit dubla dintr-un șut din prima, din vole, de la 35 de metri.

Cu 10 puncte, Foresta Suceava ocupă temporar poziția a patra în clasamentul seriei, la trei puncte de liderul Suporter Club Oțelul Galați. În următoarea etapă, sâmbătă, 29 septembrie, de la ora 17.00, Foresta Suceava va juca în deplasare cu KSE Târgu Secuiesc.

Foresta Suceava: George Niga, Paul Ionescu, Paul Mateciuc, Seven Cem, Matthieu Nguyen, Eugeniu Celeadric (Laurențiu Roman), Matteo Rigoni (Robert Beldiman), Teodor Lungu, Sid Bouadiila, Ionuț Artene (Claudiu Aioanei), Oloeiriu Onofraș.
Rezerve neutilizate: Alex Cotună, Robert Martin, Cristian Gulei.

CSM Roman: Angel Băiceanu, Eduard Chelaru, Ioan Huțanu, Ionuț Nuțescu, Răzvan Rusu, Bogdan Brăescu, Sergiu Covaliu, Rareș Enea, Mihai Macovei, Silviu Isciuc, Vlad Ungureanu,
Rezerve: Eduard Chiruță, Dan Nedelcu, Dorinel Sadosche, Relu Grigore, Ionuț Bicleanu, Marin Marian