VIDEO Foresta Suceava - Șomuz Fălticeni: 1-0. Selim Benachour, extrem de supărat pe jocul din a doua repriză

Foresta Suceava a câștigat, sâmbătă seară, pe stadionul Areni, primul meci disputat în camionatul Seriei I a Ligii a III-a la fotbal. Galben-verzii s-au impus cu 1-0 în partida cu Șomuz Fălticeni, printr-un gol marcat de Fares Diermoune printr-un lob din colțul careului.

Dacă prima repriză a fost dominată copios de gazde, după ocaziile periculoase le-au aparținut oaspeților. De remarcat, la Foresta, autorul golului Fares Diermoune și Sid Ali Bouadiila. Pe de altă parte, atacantul Robert Grumezescu a fost probabil cel mai slab jucător.

Deși a Foresta Suceava a obținut cele trei puncte, antrenorul Selim Bebachour s-a declarat extrem de nemulțumit pe prestația galben-verzilor din cea de-a doua repriză. De partea cealaltă, Radu Anania era dezamăgit că elevii lui au ratat șansa de a pleca cu un punct de pe Areni.

Foresta Suceava: Alex Cotună, Oloeriu Onofraș, Paul Cristian Mateiciuc, Cem Seven, Matthieu Nguyen, Eugeniu Celedriac, Paul Ionescu, Fares Diermoune, Sid Ali Bouadiila și Robert Grumezescu. Au mai intrat Claudiu Aioanei, Ionuț Artenie și Laurențiu Roman.
Antrenor: Selim Benachour

Șomuz Fălticeni: Cătălin Pascal, Adelin Cristian Arapașu, Nicușor Kuruc, Nicolae Șandru, Robert Iulian Baltariu, Vadim Podgorodețchi, Ionel Zamă, Ioan Nechitoaia, Bogdan Gabriel Melinte, Paul Dumitru Ungureanu, Eduard Julei.
Antrenor: Radu Anania