Un bărbat, de 51 de ani, din Dej, în timp ce conducea autoutilitara pe DN 1C-E576, duminică seară, în afara localității Gherla, având direcția de deplasare dinspre Dej spre Cluj-Napoca, pe fondul nepăstrării unei distanțe suficiente faţă de autovehiculul care circula în fața sa, condus de către un bărbat, de 43 de ani, din Suceava, a intrat în coliziune cu acesta și l-a proiectat pe sensul opus.
Autoturismul suceveanului a intrat în coliziune cu un autovehicul condus din sens opus, de către un bărbat, de 42 de ani, din Gherla.
Ulterior, autoutilitara a lovit și un autoturism condus regulamentar de către un tânăr, de 24 de ani, din Mediaş, județul Sibiu, pe direcția Dej înspre Cluj-Napoca. În urma accidentului cinci persoane au fost rănite: doi conducători auto și trei pasageri, printre care o minoră de șapte ani. Victimele au fost transportate la spital.
Imediat după producerea accidentului, conducătorul autoutilitarei a fugit de la fața locului. Bărbatul care a provocat accidentul a fost găsit spânzurat pe raza localităţii clujene Buneşti.
![](https://2.bp.blogspot.com/-__5pDe_EUu8/W9cy9bSVz7I/AAAAAAAAoGs/o2u39pc4pGIomk5UYgzahYFwUID2ZB8nwCLcBGAs/s1600-rw/accident-cluj5.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-mPD6tA61xfc/W9cy8xIv-DI/AAAAAAAAoGg/tRs36la1C4IXkOKfDUSbCd7Z2ZUUBCXuACLcBGAs/s1600-rw/accident-cluj2.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-BDMzp449TDU/W9cy85XMwXI/AAAAAAAAoGo/QYasGq3x5lE9rnzOvaSIOYkvqPH4xDF-QCLcBGAs/s1600-rw/accident-cluj3.jpg)
Autoturismul suceveanului a intrat în coliziune cu un autovehicul condus din sens opus, de către un bărbat, de 42 de ani, din Gherla.
Ulterior, autoutilitara a lovit și un autoturism condus regulamentar de către un tânăr, de 24 de ani, din Mediaş, județul Sibiu, pe direcția Dej înspre Cluj-Napoca. În urma accidentului cinci persoane au fost rănite: doi conducători auto și trei pasageri, printre care o minoră de șapte ani. Victimele au fost transportate la spital.
Imediat după producerea accidentului, conducătorul autoutilitarei a fugit de la fața locului. Bărbatul care a provocat accidentul a fost găsit spânzurat pe raza localităţii clujene Buneşti.
![](https://2.bp.blogspot.com/-__5pDe_EUu8/W9cy9bSVz7I/AAAAAAAAoGs/o2u39pc4pGIomk5UYgzahYFwUID2ZB8nwCLcBGAs/s1600-rw/accident-cluj5.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-mPD6tA61xfc/W9cy8xIv-DI/AAAAAAAAoGg/tRs36la1C4IXkOKfDUSbCd7Z2ZUUBCXuACLcBGAs/s1600-rw/accident-cluj2.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-BDMzp449TDU/W9cy85XMwXI/AAAAAAAAoGo/QYasGq3x5lE9rnzOvaSIOYkvqPH4xDF-QCLcBGAs/s1600-rw/accident-cluj3.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-Zaf77ets78g/W9cy88Uxu_I/AAAAAAAAoGk/c9IMyCQ1gg0Un5-ISwUftOWKPu15Z1BGQCLcBGAs/s1600-rw/accident-cluj4.jpg)