La 23.12.2018, ora 07.15, în timp ce conducea autoturismul pe str.2 Grăniceri din municipiul Fălticeni, un bărbat de 25 de ani, din comuna Fântânele, a surprins și accidentat mortal o localnică de 68 de ani, angajată în traversarea regulamentară a străzii, pe trecerea de pietoni, semnalizată prin indicator și marcaj.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgi85W3s8CnH3ziCJxgMMSYHqM1rLsbkhyphenhyphenyP9VQWvMy3DRzT6It5JoSjeEYC5kPg_qTKkpg8b-F90uYJ2roKgHF42-YsCdvosgtQ4-SFeyARynnih27FEAKILdWiWS_bwSCR9nJ6caFR4c/s1600-rw/accident-mortal-falticeni-23decembrie2018-02.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQzsJav-OKB2y7kEmjoZG27nyvmeXftnfDtmahqa2kDATj8VyOZdfttypoObBDV67hLt-dyen1TxeXvMtDVV8JsI_2Ll-QIzBq0Mf4BCzFkOxwPsXhqcXwYYu8oP-NsZhB1DrOsC3csgI/s1600-rw/accident-mortal-falticeni-23decembrie2018-03.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTsan5qbzlIVdwT7Ai9v4MIBsJCXtXKKVkWuZHeLUqrLaz04wVXMkxckEnx-89jlgRxUmnSusOKprD1lXn6OPiPdoXZd6TQjoMxJwrmbNR51kZisHvttd66vXUJ2JED3l0bMZZpTP7Il8/s1600-rw/accident-mortal-falticeni-23decembrie2018-04.jpg)
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgi85W3s8CnH3ziCJxgMMSYHqM1rLsbkhyphenhyphenyP9VQWvMy3DRzT6It5JoSjeEYC5kPg_qTKkpg8b-F90uYJ2roKgHF42-YsCdvosgtQ4-SFeyARynnih27FEAKILdWiWS_bwSCR9nJ6caFR4c/s1600-rw/accident-mortal-falticeni-23decembrie2018-02.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQzsJav-OKB2y7kEmjoZG27nyvmeXftnfDtmahqa2kDATj8VyOZdfttypoObBDV67hLt-dyen1TxeXvMtDVV8JsI_2Ll-QIzBq0Mf4BCzFkOxwPsXhqcXwYYu8oP-NsZhB1DrOsC3csgI/s1600-rw/accident-mortal-falticeni-23decembrie2018-03.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTsan5qbzlIVdwT7Ai9v4MIBsJCXtXKKVkWuZHeLUqrLaz04wVXMkxckEnx-89jlgRxUmnSusOKprD1lXn6OPiPdoXZd6TQjoMxJwrmbNR51kZisHvttd66vXUJ2JED3l0bMZZpTP7Il8/s1600-rw/accident-mortal-falticeni-23decembrie2018-04.jpg)
Foto: ziaruldepenet.ro