Moș Crăciun a venit deja pentru cinci mii de copii din municipiul Suceava. Miercuri după-amiază, pe esplanada Casei de Cultură a Sindicatelor din zona centrală, au fost împărțite cadourile pregătite de administrația locală.
Însoțiți de părinți sau bunici, copiii și-au primit cadourile și au asistat la un spectacol de colinde.
„Am intrat în magia sărbătorilor de iarnă. Conform tradiției, pentru al cinsprezecelea an consecutiv Moș Crăciun a venit și în acest an la copiii cuminți din orașul Suceava”, a spus primarul Ion Lungu.
![](https://2.bp.blogspot.com/-N6pK7Xkn4IU/XBFPKSLIoxI/AAAAAAAApCc/qnGaLSgpd00LuN-ObtZw-rllHozY1hQPwCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-02.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-mXREg4ZVilU/XBFPKYXodyI/AAAAAAAApCU/Gymm9u_47bMPPwswXZ67k-pzXfzG1N8BwCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-01.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-6XrBoVPnUBA/XBFPKdScf8I/AAAAAAAApCY/B82AcAZTRh08YEIS_-2jqhNoC4B5ZQR1wCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-03.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-iaRScz3gtsI/XBFPMKYrHRI/AAAAAAAApCg/yRSvKWElRzorzgRuKPO2MbArY6n5sntFQCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-04.jpg)
Însoțiți de părinți sau bunici, copiii și-au primit cadourile și au asistat la un spectacol de colinde.
„Am intrat în magia sărbătorilor de iarnă. Conform tradiției, pentru al cinsprezecelea an consecutiv Moș Crăciun a venit și în acest an la copiii cuminți din orașul Suceava”, a spus primarul Ion Lungu.
![](https://2.bp.blogspot.com/-N6pK7Xkn4IU/XBFPKSLIoxI/AAAAAAAApCc/qnGaLSgpd00LuN-ObtZw-rllHozY1hQPwCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-02.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-mXREg4ZVilU/XBFPKYXodyI/AAAAAAAApCU/Gymm9u_47bMPPwswXZ67k-pzXfzG1N8BwCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-01.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-6XrBoVPnUBA/XBFPKdScf8I/AAAAAAAApCY/B82AcAZTRh08YEIS_-2jqhNoC4B5ZQR1wCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-03.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-iaRScz3gtsI/XBFPMKYrHRI/AAAAAAAApCg/yRSvKWElRzorzgRuKPO2MbArY6n5sntFQCLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-04.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-Yo068BOit2Y/XBFPMFC-VNI/AAAAAAAApCk/jlsV_zMdwjYMOKTELQYgSejnarDB7RlOACLcBGAs/s1600-rw/cadouri-copii-suceava-ion-lungu-05.jpg)