La 28.12.2018, ora 14.00, în timp ce conducea autoturismul într-o curbă pe DN 2H, din orașul Milișăuți, un bărbat de 31 de ani, din comuna Arbore, a pierdut controlul asupra direcției de mers, a pătruns pe acostament și a intrat în coliziune cu gardul unei societăți comerciale.
În urma accidentului rutier, a rezultat rănirea ușoară a unei femei de 25 de ani din comuna Arbore, pasageră în autoturism, care a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://2.bp.blogspot.com/-1lYRJEJYFpY/XCftG8mFcmI/AAAAAAAApaI/owrvV5pXMpcvlmSH5j-4AZTBZJdKRSG0QCLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-28decembrie2018-01.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/--fWuJ5PL29s/XCftG6mZ-5I/AAAAAAAApaE/J8iT-xKuVFs9R9sQHZm7DLoGQ3nVEB8WACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-28decembrie2018-02.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-NNTfl8-GIUo/XCftGcjX5MI/AAAAAAAApaA/XBlULb2DsTg0ykAzzF0lHVoUjjUHY6IrACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-28decembrie2018-03.jpg)
În urma accidentului rutier, a rezultat rănirea ușoară a unei femei de 25 de ani din comuna Arbore, pasageră în autoturism, care a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://2.bp.blogspot.com/-1lYRJEJYFpY/XCftG8mFcmI/AAAAAAAApaI/owrvV5pXMpcvlmSH5j-4AZTBZJdKRSG0QCLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-28decembrie2018-01.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/--fWuJ5PL29s/XCftG6mZ-5I/AAAAAAAApaE/J8iT-xKuVFs9R9sQHZm7DLoGQ3nVEB8WACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-28decembrie2018-02.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-NNTfl8-GIUo/XCftGcjX5MI/AAAAAAAApaA/XBlULb2DsTg0ykAzzF0lHVoUjjUHY6IrACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-28decembrie2018-03.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-Ekr7YDwal1k/XCftHkwwyeI/AAAAAAAApaM/RXgZ9vvI6jARuPZF7BACMjoww33_WlIiACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-28decembrie2018-04.jpg)