La 05.12.2018, ora 18.15, în timp ce conducea autoturismul pe strada Calea Obcinilor din municipiul Suceava, un localnic de 38 de ani, a surprins și accidentat ușor o femeie de 48 de ani din aceeași localitate, angajată în traversarea regulamentară a străzii pe marcajul pietonal.
Victima a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,28 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgbZdp-SPNpUY4lpX7m98D3shnEdsFqTSpxxEv9sO2Pb6CqMlVNkt-rDWRBs5vQdkLUqkA8cvTzlW1eVKVnNB6PXmYQBl0YCbD10Gu7sD4c8dhpvT5MN-E4thnFjMk63vvluF6JfBvf84Q/s1600-rw/accident-calea-obcinilor-suceava-5decembrie2018.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQV-_NizxCXqsQnKloMiJ4Ksps-maTLmrNFETctXJyruCcdRCehyphenhyphenO1vWQf8O3fRM0eqwq3YasziDx58mB1ey3RzdmdFCEtnM9JGQFxqFG0PK-Opjce-VlI7cQ1W1ZXB14OQmLUpxtUuME/s1600-rw/accident-calea-obcinilor-suceava-5decembrie2018-01.jpg)
Victima a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,28 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgbZdp-SPNpUY4lpX7m98D3shnEdsFqTSpxxEv9sO2Pb6CqMlVNkt-rDWRBs5vQdkLUqkA8cvTzlW1eVKVnNB6PXmYQBl0YCbD10Gu7sD4c8dhpvT5MN-E4thnFjMk63vvluF6JfBvf84Q/s1600-rw/accident-calea-obcinilor-suceava-5decembrie2018.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQV-_NizxCXqsQnKloMiJ4Ksps-maTLmrNFETctXJyruCcdRCehyphenhyphenO1vWQf8O3fRM0eqwq3YasziDx58mB1ey3RzdmdFCEtnM9JGQFxqFG0PK-Opjce-VlI7cQ1W1ZXB14OQmLUpxtUuME/s1600-rw/accident-calea-obcinilor-suceava-5decembrie2018-01.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjV_c1P5NXsyg-9ifHXKVSoRDqiyk961F20Yj_6Lfy9JgAqOxtot8uAiwec1VidYfaD0uWUsk_DOIzadRTyvy0NbhGA0q33cJTXbuqa7IWgXo92Y1aS20eCbFfhJYI8ZPgCC4p27mXm9ak/s1600-rw/accident-calea-obcinilor-suceava-5decembrie2018-02.jpg)