![](https://1.bp.blogspot.com/-WgPBp2MuSWM/XB4re30gYJI/AAAAAAAApRY/8plmc6COmE8WcH7gmy05gDRTY-rV4SxfgCLcBGAs/s1600-rw/raport-activitate-ion-lungu.jpg)
Primarul municipiului Suceava, Ion Lungu, a publicat, sâmbătă, pe pagina de Facebook un material video cu durata de 7:19 minute, intitulat „Raport de activitate 2018”.
Din cele două minute cât am avut răbdare să-l urmărim, am constatat că materialul include în linii mari prezentarea unor proiecte considerate realizări ale primarului în anul 2018. Cu o muzică plictisitoare pe fundal și niște imagini care se mișcă în toate direcțiile, am putea chiar să pariem că nimeni n-a avut răbdare să urmărească mai mult de câteva secunde.
Brusc, după publicarea raportului internetul s-a împărțit în două tabere. Unii au ținut să-l felicite public pe edil.
![](https://3.bp.blogspot.com/-7cRvKFtpozM/XB4reqhFebI/AAAAAAAApRU/6rdZ5HiIFpw8WGcAHLy9uZr1vTGnWtRWwCLcBGAs/s1600-rw/raport-activitate-ion-lungu-felicitari.png)
Ceilalți l-au luat la întrebări despre proiecte și probleme care nu se regăseau, bănuim, în raportul de activitate.
![](https://3.bp.blogspot.com/-dYVmbzdJvY8/XB4reksFKOI/AAAAAAAApRQ/P7NXx5CQmPscRONkColAps_X-Js5nsMcQCLcBGAs/s1600-rw/raport-activitate-ion-lungu-critici.png)
Raportul de activitate 2018 (Video):