![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsKlGTWZkRj3ltVpCJatDqg9DHRMIqjodrKswMbKxO6qHHGD6oSug4YPURXo9vSMi2fMoNJmkyAuPzRuQQBn8w0ls8JGD0zKWXuNhHmpyoEKUu1IG4wIJfWxAmHKLE2zP73coemtkiVXM/s1600-rw/accident-gheorghe-doja.jpeg)
Grav accident rutier, joi după-amiază, pe strada Gheorghe Doja din cartierul Burdujeni al municipiului Suceava. O femeie de 69 de ani care traversa pe trecerea de pietoni de lângă intersecția cu strada Jean Bart a fost lovită în plin de un camion.
Femeia a fost grav rănită, iar la sosirea ambulanței de Terapie Intensivă Mobilă se afla în stop cardio-respirator și a fost transportată la UPU Suceava.
Medicii au pronunțat decesul la ora 15.47.
În urmă cu patru ani și jumătate, un accident mortal s-a produs pe aceeași trecere de pietoni. Un copil de cinci ani care traversa însoțit de un adult a murit după ce a fost lovit de un autoturism al cărui șofer s-a aplecat după telefonul pe care l-a scăpat din mână.
Accidentul a fost surprins de o cameră de supraveghere:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgKYp2R8S-1If6e1sZtxMKyyHA1YJ9bilN_wxdFP1_HYx4vaM9mpFmuU77M0wk4uAtvnypPaqDK5snAFuI9ShWq74CA-xMdnXOxv3Kv8111qbZfocpc6EuEWyMn_7yEsI0aOG1mCXFlQN4/s1600-rw/accident-gheorghe-doja-01.jpeg)