![](https://3.bp.blogspot.com/-rygbi_C9xIE/XL69LZ8VkyI/AAAAAAAAqes/A5GYtXZ-ROUaFxZastfyDwPUian89Qn7wCLcBGAs/s1600-rw/drum-bun-muie-psd.jpg)
Indicatorul de la ieșire din orașul Broșteni, județul Suceava, pe drumul județean 177A, spre orașul Frasin, pe care se află urarea „Drum bun!”, a fost acoperit cu o pânză inscripționată cu mesajul „M**e PSD”.
Drumul județean 177A care leagă orașele Broșteni și Frasin prin Pasul Puzdra este aproape impracticabil după ce nu a mai fost reparat de foarte mult timp.
![](https://4.bp.blogspot.com/-wAOCBB0SUE4/XL69Q5TVn3I/AAAAAAAAqew/-Rr5fUUjBCcCRpM6s9Mwwkxz1ea8Q-7RgCLcBGAs/s1600-rw/brosteni-indicator-muie-psd.jpeg)
În urmă cu două zile, în Duminica Floriilor, mai mulți localnici din Broșteni au plantat puieți de copaci și flori în gropile din carosabil. Acțiunea a avut loc în zona în care se află indicatorul de la ieșire din localitate.
Drumul se află în administrarea Consiliului Județean Suceava.