![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgmPKRQSFHIyjlpGuNBFqzaymviFI2ShWzAJF4ATZiMEWODc2afLEFPKp-B_L1idWyo5YLxfz82vicGMMMNxQKH3kFD_0c4nurGYf5DWddYJByoTXbL0h9kKmTYqtC_aI9tK4hP-qpvb7g/s1600-rw/politia-rurala.jpg)
În urma verificărilor efectuate s-au constatat că la data de 23 noiembrie 2020, în jurul orei 12:15, tânăra care se afla în curtea locuinței sale a fost vizitată de către viitoare soacră, Maria S., de 61 ani.
În urma unui conflict spontan, Maria S. a lovit-o pe tânără o singură dată, cu o bucată de lemn, peste brațul drept.
Tânăra a refuzat deplasarea la fața locului a unui echipaj din cadrul Serviciului de Ambulanță Suceava în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ,,lovire sau alte violențe”, lucrare ce urmează a fi soluţionată procedural de către lucrătorii Postului de Poliție Verești.