![](https://3.bp.blogspot.com/-X_hCjFbtCuY/XAEKl0GfymI/AAAAAAAAorA/MPwF3LrB2o0v2bTEOV04giMEWUuxpXx4wCLcBGAs/s600-rw/spitalul-municipal-falticeni.jpg)
Sâmbătă, în jurul orelor 10:15, un echipaj al Ambulanței Fălticeni l-a transportat la Spitalul Municipal pe Constantin D., persoană fără adăpost, care a fost găsit într-o anexă a unei locuințe de pe strada Plt. Ghiniță din localitate.
Acesta a fost diagnosticat cu hipotermie severă, fiindu-i acordate îngrijiri medicale. În jurul orelor 11:20 acesta a intrat în stop cardio respirator, iar la ora 12.05 a fost constatat decesul.
A fost anunțat SML Suceava în vederea efectuării necropsiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „ucidere din culpă”.