![](https://1.bp.blogspot.com/-RAI9z8C-W8g/X6mMONuJsFI/AAAAAAAAvxA/K13sguEfOC449mLripjd2rA_Mts5_fRdwCLcBGAsYHQ/w1200-h630-p-k-rw-no-nu/politie-rurala-interventie.jpg)
La fața locului a fost identificată apelanta care se afla sub influența băuturilor alcoolice declarând verbal faptul că în aceeași zi fiul ei a consumat băuturi alcoolice cu un vecin, după care fără motiv a îmbrâncit-o. Persoana vătămată a precizat că nu dorește să fie transportată la unitate spitalicească pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Persoana vătămată a precizat că nu dorește emiterea unui ordin de protecție provizoriu, însă s-a procedat la întocmirea formularului de risc, iar prin prisma răspunsurilor oferite de victimă s-a constatat că nu există risc iminent.
În cauză, s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârşirea infracţiunii de „violența în familie”, ce urmează a fi soluționat procedural.