În urma deplasării la fața locului s-a constatat că cele sesizate se confirmă, în sensul că în noaptea de marți spre miercuri persoane necunoscute au pătruns în locuința persoanei vătămate pe ușa lăsată descuiată, de unde au sustras mai multe bunuri.
Din imobilul mai sus menționat, persoana vătămată susține faptul că au fost sustrase de la parter un fierăstrău electric, iar de la etajul superior al locuinței un circular electric de mână.
Valoarea declarată a prejudiciului este de aproximativ 1000 lei.
S-a înregistrat dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracțiuni de ,,furt calificat” .