Harta vaccinării în Suceava. Câte persoane s-au vaccinat în fiecare localitate din județ

Centrul Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva Covid-19 a publicat informațiile privind acoperirea vaccinală pentru fiecare localitate din țară. 

În județul Suceava, cel mai mare procent de persoane vaccinate se regăsește în municipiul Câmpulung Moldovenesc, cu 20,58%. Urmează municipiul Vatra Dornei cu 20,01% și municipiul Suceava cu 19.39%. 

Cele mai mici procente de vaccinare au fost înregistrate în comuna Ulma, cu 1,16%, comuna Iaslovăț - 1,48% și comuna Izvoarele Sucevei - 1,49%. 


LocalitateNumăr total de locuitoriPersoane vaccinate cu prima dozăAcoperire Vaccinală %
Municipiul Campulung Moldovenesc20.4094.20120.58
Municipiul Vatra Dornei16.5203.30620.01
Municipiul Suceava125.19124.27619.39
Oras Siret9.4871.83419.33
Oras Gura Humorului17.8703.01416.87
Scheia12.3722.08616.86
Municipiul Falticeni31.0505.20116.75
Municipiul Radauti35.2605.16014.63
Pojorata2.95541213.94
Ipotesti8.6931.14113.13
Fundu Moldovei3.93743411.02
Iacobeni2.05122611.02
Dorna-Arini2.94231310.64
Sadova2.55826210.24
Todiresti5.38254910.2
Oras Brosteni6.34464510.17
Comanesti2.43324710.15
Siminicea2.91029410.1
Moara6.0975819.53
Oras Solca2.6322479.38
Dolhesti3.7783499.24
Cosna1.4981359.01
Adancata4.3593918.97
Gramesti2.9102608.93
Saru Dornei4.1573718.92
Ilisesti2.9302578.77
Poiana Stampei2.2621978.71
Dornesti4.9514198.46
Crucea2.0031688.39
Vama6.2035188.35
Oras Frasin6.5775468.3
Manastirea Humorului3.8082917.64
Oras Salcea10.9318307.59
Oras Dolhasca11.4478657.56
Dorna Candrenilor3.1262357.52
Fantana Mare2.6101947.43
Balcauti3.1812357.39
Zvoristea6.1104417.22
Stroiesti3.3722437.21
Galanesti3.0322157.09
Balaceana1.4781047.04
Cacica4.3512986.85
Darmanesti5.9043966.71
Ciocanesti1.456976.66
Musenita1.8141206.62
Fratautii Noi6.0113836.37
Mitocu Dragomirnei5.4893426.23
Panaci2.2531406.21
Calafindesti2.9671846.2
Paltinoasa6.0953766.17
Oras Liteni10.3106216.02
Cornu Luncii7.3274335.91
Frumosu3.4492015.83
Radaseni4.0892365.77
Vadu Moldovei4.4742565.72
Carlibaba1.9451085.55
Horodniceni3.5611975.53
Fratautii Vechi5.8163145.4
Preutesti7.0653745.29
Ostra3.4421815.26
Dragoiesti2.8871515.23
Horodnic De Jos2.4631275.16
Oras Milisauti5.5102825.12
Partestii De Jos2.8031415.03
Udesti8.1514105.03
Bunesti2.7721374.94
Sucevita3.2971624.91
Forasti4.5092214.9
Zamostea2.9891454.85
Bilca3.9921914.78
Hantesti4.0001904.75
Patrauti5.6362664.72
Putna3.9141824.65
Vatra Moldovitei4.4042014.56
Bogdanesti4.1231794.34
Bosanci8.0003444.3
Boroaia4.7522024.25
Serbauti3.3151374.13
Moldovita5.2132144.11
Satu Mare4.6491884.04
Capu Campului2.5121014.02
Botosana2.6031044
Dumbraveni10.0403983.96
Vicovu De Jos6.7612673.95
Veresti7.4352923.93
Marginea11.4264353.81
Vulturesti3.5261343.8
Rasca5.1351933.76
Berchisesti3.2221213.76
Horodnic De Sus5.3951993.69
Breaza1.541553.57
Granicesti5.8761993.39
Fantanele4.7021583.36
Arbore7.8292583.3
Volovat6.0331983.28
Hartop2.660813.05
Malini7.8092332.98
Ciprian Porumbescu2.228662.96
Poieni-Solca2.176642.94
Stulpicani6.0701662.73
Draguseni2.562672.62
Baia7.6061882.47
Straja5.9071402.37
Slatina5.6421302.3
Brodina3.970912.29
Voitinel5.3711152.14
Moldova-Sulita1.990412.06
Burla2.474502.02
Oras Vicovu De Sus16.8742931.74
Valea Moldovei4.680761.62
Oras Cajvana9.9491551.56
Izvoarele Sucevei2.143321.49
Iaslovat4.721701.48
Ulma2.242261.16

Niciun comentariu

Un produs Blogger.