IȘJ Suceava a actualizat ratele de vaccinare în școlile din județul Suceava. 161 fac cursuri online, 68 cu prezență fizică

Inspectoratul Școlar Județean Suceava a actualizat, sâmbătă, lista cu ratele de vaccinare raportate de unitățile de învățământ din județul Suceava, date luate în calcul pentru stabilirea scenariilor de funcționare ale școlilor începând de luni.

Conform unui ordin al ministrului Educației, Sorin Câmpeanu, începând de luni unitățile de învățământ în care rata de vaccinare a angajaților este de cel puțin 60% vor organizat cursuri cu prezență fizică, iar unitățile de învățământ unde rata de vaccinare împotriva Sars-Cov-2 este mai mică de 60% vor desfășura cursuri online.

IȘJ Suceava a publicată vineri un prim document cu ratele de vaccinare din școli conform căruia dintre cele 229 de unități de învățământ din județul Suceava, 59 puteau face cursuri cu prezență fizică, iar 170 doar cursuri online.

Sâmbătă, IȘJ Suceava publicat un document actualizat cu noi date transmise de unitățile de învățământ din județ.

Conform noului document, publicat sâmbătă, 68 de școli vor face cursuri cu prezență fizică, iar 161 de unități de învățământ vor face cursuri doar online.
  

Rata de vaccinare a personalului în unitățile de învățământ din județul Suceava la 6 noiembrie 2021  

Denumire Unitate Şcolară Rata vaccinare personal (%)
Școala Postliceala Sanitară Centrul De Studii „Ștefan Cel Mare Si Sfânt” Suceava 100
Școala Postliceală F.E.G. Education - Filiala Suceava 100
Școala Postliceală Sanitară „Centrul De Studii
European” Fălticeni
86,36
Gradinita Cu Program Prelungit „Micul Print" Radauti 83,87
Clubul Sportiv Scolar Radauti 83,33
Clubul Sportiv Scolar Vatra Dornei 83,33
Colegiul National „Nicu Gane" Falticeni 80,68
Școala Româno-Britanică Suceava” Suceava 80
Clubul Copiilor Campulung Moldovenesc 78,57
Grădinița Cu Program Prelungit „La Piticul Vesel” Suceava 77,27
Centrul De Studii Ștefan Cel Mare Si Sfânt - Școala Postliceală Sanitară Rădăuți 76,92
Grădinița Cu Program Prelungit „Micul Prinț” Suceava 76,92
Clubul Copiilor Gura Humorului 76,92
Scoala Gimnaziala „Bogdan Voda" Campulung
Moldovenesc
76,09
Colegiul National Militar „Stefan Cel Mare" Campulung Moldovenesc 76
Scoala Gimnaziala Mitocu Dragomirnei 75,61
Scoala Gimnaziala Ostra 75
Scoala Gimnaziala Serbauti 75
Clubul Copiilor Falticeni 75
Scoala Gimnaziala „Ioan Ciurea" Falticeni 74,29
Scoala Gimnaziala Speciala „Sf. Stelian" Radauti 74,19
Scoala Gimnaziala „Ion Barbir" Capu Campului 73,33
Colegiul National „Petru Rares" Suceava 72,16
Scoala Gimnaziala „Mihail Sadoveanu" Falticeni 72
Colegiul National „Stefan Cel Mare" Suceava 71,64
Centrul De Studii „Stefan Cel Mare Si Sfant" Bucovina Cimpulung Moldovenesc 71,43
Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu" Radauti 70,91
Colegiul National „Eudoxiu Hurmuzachi" Radauti 70,69
Gradinita Cu Program Normal „Obcini" Suceava 70,59
Scoala Gimnaziala Siminicea 69,57
Colegiul National „Mihai Eminescu" Suceava 69,29
Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu" Suceava 69,23
Colegiul „Alexandru Cel Bun" Gura Humorului 69,12
Liceul Teoretic „Ion Luca” Vatra Dornei 68,69
Scoala Gimnaziala Sadova 68,18
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava 68,18
Şcoala Gimnazială Zvoristea 67,92
Scoala Gimnaziala „Ion Creanga" Suceava 67,78
Colegiul Tehnic „Latcu Voda" Siret 66,99
Scoala Gimnaziala Calafindesti 66,67
Scoala Gimnaziala Moara Nica 66,67
Scoala Postliceala Sanitara Suceava 66,67
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Vatra Dornei 66,67
Grădinița Cu Program Prelungit „Grădinița Magică” Rădăuți 66,67
Scoala Gimnaziala „Ion Irimescu" Falticeni 66,07
Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir" Suceava 66,04
Scoala Gimnaziala „Bogdan Voda" Radauti 65,71
Colegiul Tehnic „Alexandru Ioan Cuza" Suceava 65,43
Palatul Copiilor Suceava 65
Liceul Tehnologic „Oltea Doamna" Dolhasca 63,24
Colegiul „Vasile Lovinescu" Falticeni 63,16
Liceul Tehnologic „Vasile Deac" Vatra Dornei 63,04
Colegiul Tehnic „Mihai Bacescu" Falticeni 62,5
Scoala Gimnaziala „Simion Florea Marian" Ilisesti 62,5
Scoala Gimnaziala „Aurelian Stanciu” Salcea 62,5
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Vatra Dornei 62,5
Scoala Gimnaziala Nr. 8 Suceava 62,22
Scoala Gimnaziala Baisesti 62,07
Scoala Gimnaziala „Jean Bart" Suceava 62,07
Scoala Gimnaziala „Dimitrie Gusti" Fundu Moldovei 61,76
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Marginea 61,54
Scoala Gimnaziala „Grigore Ghica Voievod" Suceava 61,54
Scoala Gimnaziala „Miron Costin" Suceava 60,87
Colegiul Silvic „Bucovina" Campulung Moldovenesc 60,75
Scoala Gimnaziala Maritei 60,71
Scoala Gimnaziala Zamostea 60,61
Colegiul De Arta „Ciprian Porumbescu" Suceava 60,16
Scoala Gimnaziala „Artur Gorovei" Bunesti 60
Colegiul National De Informatica „Spiru Haret" Suceava 59,49
Colegiul Tehnic De Industrie Alimentara Suceava 58,89
Scoala Gimnaziala „Alexandru Ioan Cuza" Falticeni 58,54
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Suceava 58,46
Gradinita Cu Program Prelungit „Gulliver" Suceava 57,33
Scoala Gimnaziala „Krystyna Bochenek" Poiana Micului 57,14
Grădinița Cu Program Normal Si Prelungit „Triki Riki” Suceava 57,14
Gradinita Cu Program Prelungit „Pinocchio" Falticeni 56,36
Scoala Gimnaziala „George Voevidca" Campulung Moldovenesc 56,1
Centrul Scolar De Educatie Incluziva Suceava 56,07
Scoala Gimnaziala Balaceana 55,56
Scoala Gimnaziala Dornesti 55,26
Scoala Gimnaziala Oniceni 54,55
Scoala Gimnaziala Ciprian Porumbescu 53,85
Scoala Gimnaziala Bosanci 53,7
Scoala Gimnaziala „Constantin Morariu" Patrauti 53,7
Școala Primară „Sfântul Ioan Cel Nou De La Suceava” Suceava 53,66
Scoala Gimnaziala „Teodor Balan" Gura Humorului 53,49
Liceul Tehnologic „Tomsa Voda" Solca 52,73
Liceul Tehnologic „Mihai Eminescu" Dumbraveni 52,54
Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor 52,38
Scoala Gimnaziala „Constantin Tomescu" Plesesti 51,06
Scoala Gimnaziala Nr. 4 Suceava 51,02
Scoala Gimnaziala „Nicolae Stoleru" Baia 50,94
Scoala Gimnaziala Balcauti 50
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Bogdanesti 50
Scoala Gimnaziala „Teodor V. Stefanelli" Campulung Moldovenesc 50
Scoala Gimnaziala Poieni Solca 50
Scoala Gimnaziala Veresti 50
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Baia 48,72
Scoala Gimnaziala „George Tofan" Bilca 48,48
Scoala Gimnaziala Nr. 10 Suceava 48,39
Scoala Gimnaziala Dragoiesti 48,15
Scoala Gimnaziala Nr. 6 Suceava 48,15
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Marginea 48
Liceul Tehnologic „Iorgu Virnav Liteanu" Liteni 47,47
Liceul Tehnologic „Vasile Gherasim" Marginea 47,17
Gradinita Cu Program Prelungit „Casuta Piticilor" Gura Humorului 47,06
Scoala Gimnaziala „Gheorghe Popadiuc" Radauti 46,88
Scoala Gimnaziala „Petru Musat" Siret 46,88
Scoala Gimnaziala Milisauti 46,81
Centrul Scolar De Educatie Incluziva „Sf. Andrei" Gura Humorului 46,78
Liceul Tehnologic „Vasile Cocea" Moldovita 46,48
Liceul Tehnologic Nr. 1 Campulung Moldovenesc 46,25
Scoala Gimnaziala Nr. 4 Vatra Dornei 45,71
Gradinita Speciala Falticeni 45,59
Scoala Gimnaziala „Regina Elisabeta" Radauti 45,45
Colegiul Tehnic „Samuil Isopescu" Suceava 44,93
Scoala Gimnaziala „Mihai Halunga" Hantesti 44,44
Scoala Gimnaziala Pojorata 44,44
Liceul Tehnologic „Ștefan Cel Mare” Cajvana 44,35
Scoala Gimnaziala Budeni 44,19
Gradinita Cu Program Prelungit „Alba Ca Zapada" Vatra Dornei 44,19
Colegiul Tehnic Radauti 44
Scoala Gimnaziala „Dimitrie Cantemir” Radauti 43,75
Scoala Profesionala Speciala Campulung Moldovenesc 43,21
Scoala Gimnaziala Ciocanesti 42,86
Scoala Gimnaziala „Ion Muceleanu" Fantana Mare 42,86
Scoala Gimnaziala „Iraclie Porumbescu" Fratautii Noi 42,86
Scoala Gimnaziala Rotunda 42,86
Gradinita Cu Program Prelungit „Prichindelul" Radauti 42,86
Scoala Gimnaziala „Iulian Vesper" Horodnic De Sus 42,55
Scoala Gimnaziala „Dimitrie Pacurariu" Scheia 42,37
Scoala Gimnaziala „I.G.Sbiera" Horodnic De Jos 42,11
Scoala Gimnaziala Satu Mare 42,11
Liceul Tehnologic „Ion Nistor" Vicovu De Sus 41,98
Scoala Gimnaziala „Ion Suhane" Frumosu 41,94
Gradinita Cu Program Prelungit „Prichindel" Suceava 41,67
Liceul Cu Program Sportiv Suceava 41,41
Scoala Gimnaziala „Pahomie C Vasiliu" Gramesti 41,38
Scoala Gimnaziala Stroiesti 41,38
Colegiul Tehnic „Petru Musat" Suceava 41,18
Liceul Tehnologic „Nicolai Nanu" Brosteni 41,1
Scoala Gimnaziala Panaci 40,74
Gradinita Cu Program Normal „Dumbrava Minunata" Dumbraveni 40
Scoala Gimnaziala „Ioan Vicoveanu" Vicovu De Jos 40
Clubul Sportiv Scolar Gura Humorului 40
Scoala Gimnaziala „Alexandru Lapusneanu" Slatina 39,39
Scoala Gimnaziala Dorna Arini 39,13
Colegiul National „Dragos Voda" Campulung
Moldovenesc
38,64
Scoala Gimnaziala „Cristofor Simionescu” Plopeni 38,46
Scoala Gimnaziala Pârtești De Sus 38,1
Scoala Gimnaziala Fratautii Vechi 37,74
Scoala Gimnaziala „Samson Bodnarescu" Galanesti 37,5
Școala Gimnazială „Liviu Suhar" Iacobeni 37,5
Scoala Postliceala Feg Education Falticeni 37,5
Scoala Gimnaziala Preutesti 37,33
Gradinita Cu Program Prelungit „Aschiuta" Suceava 37,21
Gradinita Cu Program Normal „Stejărelul” Cajvana 37,14
Scoala Gimnaziala Neagra Sarului 36,96
Scoala Gimnaziala „Hatmanul Sendrea" Dolhestii Mari 36,84
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Vicovu De Jos Remezau 36,67
Scoala Gimnaziala Botosana 36,36
Scoala Gimnaziala „Stefan Cel Mare" Carlibaba 36,36
Clubul Copiilor Vatra Dornei 36,36
Scoala Gimnaziala „Luca Arbure" Arbore 35,71
Scoala Gimnaziala „Petru Comarnescu" Gura Humorului 35,48
Gradinita Cu Program Prelungit „1-2-3" Suceava 34,38
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Gura Humorului 34,09
Scoala Gimnaziala Crucea 33,33
Gradinita Cu Program Normal „Lumea Copilariei" Gura Humorului 33,33
Scoala Gimnaziala Bainet 33,33
Colegiul „Andronic Motrescu" Radauti 33,33
Scoala Gimnaziala Vatra Moldovitei 33,33
Gradinita „Samariteanul" Nr. 20 Suceava 33,33
Scoala Gimnaziala Stulpicani 32,39
Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu" Banesti 32
Gradinita Cu Program Normal „Tandarica" Suceava 31,82
Scoala Gimnaziala Berchisesti 31,71
Scoala Gimnaziala Breaza 31,58
Scoala Gimnaziala „Iorgu G. Toma" Vama 31,48
Scoala Gimnaziala „Maria Cantacuzino” Horodniceni 31,43
Liceul Teoretic „Filadelfia" Suceava 31,36
Liceul Tehnologic „Nicanor Morosan" Partestii De Jos 31,11
Scoala Gimnaziala „Luca Gavril" Draguseni 30,43
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Vicovu De Sus 30,3
Scoala Gimnaziala Valea Moldovei 29,73
Scoala Gimnaziala „Nicolae Labis" Malini 29,41
Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul
Dosoftei" Suceava
29,41
Scoala Gimnaziala „Dimitrie Vatamaniuc" Sucevita 29,41
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Vadu Moldovei 29,41
Scoala Gimnaziala „Dr. Simion Și Metzia Hîj” Volovat 29,41
Scoala Gimnaziala „Constantin Blanaru" Cornu Luncii 28,26
Scoala Gimnaziala „Academician H. Mihaescu" Udesti 28,26
Scoala Gimnaziala Voitinel 27,87
Scoala Gimnaziala „Ioan Bancescu" Adancata 27,5
Scoala Gimnaziala „Mihail Sadoveanu" Granicesti 27,27
Scoala Gimnaziala Paltinoasa 26,67
Scoala Gimnaziala „Vornicu Simion Tautu" Comanesti 26,09
Scoala Gimnaziala „Vasile Tomegea" Boroaia 25
Gradinita Cu Program Normal „Voinicelul" Falticeni 25
Scoala Gimnaziala „Dimitrie Onciul" Straja 24,49
Scoala Gimnaziala „Ion Lovinescu" Radaseni 24,14
Liceul Tehnologic Special Bivolarie 24,07
Scoala Gimnaziala Todiresti 23,81
Scoala Gimnaziala Ipotesti 23,53
Scoala Gimnaziala Corocaiesti 23,53
Scoala Gimnaziala „Mitropolit Iacob Putneanul" Putna 23,08
Clubul Copiilor Radauti 23,08
Scoala Gimnaziala Bivolarie 22,5
Scoala Gimnaziala Burla 22,22
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Iaslovat 22,22
Scoala Gimnaziala Poiana Stampei 21,43
Scoala Gimnaziala Moldova Sulita 20
Gradinita Cu Program Prelungit Marginea 19,67
Scoala Gimnaziala Rasca 18,52
Scoala Gimnaziala Cosna 17,65
Scoala Gimnaziala Hartop 17,24
Scoala Gimnaziala Bucsoaia 16,67
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Vicovu De Sus 16,67
Gradinita „Paradisul Piticilor” Gura Humorului 16,67
Gradinita „Sf.Maria" Radauti 16,67
Scoala Gimnaziala Brodina 16
Gradinita Cu Program Normal „Casuta Povestilor" Vatra Dornei 15,38
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Vicovu De Sus 14,29
Scoala Gimnaziala „Ion Aflorei" Izvoarele Sucevei 10,42
Scoala Gimnaziala Gulia 9,38
Scoala Gimnaziala Ulma 7,89
Liceul „Natanael" Suceava 7,89
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Iaslovat 4,55
Școala Postliceală Sanitară „Tara De Sus" Vatra Dornei 0

Niciun comentariu

Un produs Blogger.