VIDEO Hușana Huși - Foresta Suceava: 1-2

Foresta s-a întors cu trei puncte de la Huși, după ce s-a impus sâmbătă, în fața gazdelor de la Hușana, cu scorul de 2-1, într-un meci din cadrul primei etape a returului Ligii a III-a.

Echipa antrenată de Ionuț Moșteanu a deschis scorul în minutul 47, când Robert Martin a marcat cu o lovitură de cap, de la colțul scurt, după un corner de pe partea dreaptă executat de Netbai.

Scapați fără gol primit la o minge deviată în bară, „galben-verzii” și-au dublat avantajul în minutul 77, prin Netbai, care a transformat un penalty obținut de căpitanul Robert Martin.

Gruparea vasluiană a redus din diferență la ultima fază a meciului. Viorică a înscris cu capul după o lovitură liberă executată de Edi Sandu.

Foresta: D. Mihăescu – Dorobanțu, I. Mihăescu, Arnold, Chelari, Atouba, M. Ilie, Cimbru, Netbai, Chika, R. Martin.
Au mai intrat: Samson, Olowaseun, Hostiuc, Trofan si Popovici.