VIDEO CSU Suceava, eliminată dramatic de Minaur Baia Mare în sferturile Cupei României la handbal masculin

CSU Suceava a pierdut dramatic calificarea la turneul Final Four al Cupei României la handbal masculin, după ce a pierdut acasă, cu Minaur Baia Mare,  cu scorul de 25-26 (15-12), sâmbătă, în primul meci din sferturi.

Călin Căbuţ a marcat golul victoriei pentru oaspeți în ultimele secunde de joc, după ce CSU Suceava a fost în avantaj până în ultimele minute ale partidei.

CSU din Suceava a pierdut toate cele trei meciuri din acest sezon cu Minaur la diferenţă de un gol, de fiecare dată marcat în finalul jocului.

Călin Căbuş şi Stefan Vujic au fost cei mai buni marcatori ai băimărenilor, cu câte 8 goluri. De la CSU s-au remarcat Irakli Kbilaşvili, cu 7 goluri, şi Alin Roşu, cu 5.

Celelalte meciuri din sferturi vor avea loc pe 30 aprilie: CS Dinamo Bucureşti - CSM Focşani, CS Universitatea Cluj - CSA Steaua Bucureşti şi CSM Bacău - HC Dobrogea Sud Constanţa.