Foresta Suceava, prima victorie după venirea lui Dorin Goian: 5-4 cu Șomuz Fălticeni

Foresta Suceava a obținut prima victorie sub conducerea noului antrenor Dorin Goian, sâmbătă, în amicalul disputat cu Șomuz Fălticeni pe Stadionul Areni din municipiul Suceava, scor 5-4.

Prima repriză a fost controlată autoritar de galben-verzi, scorul la pauză fiind 5-1. Au înscris Chika (2), Netbai (2) și Samson. Pentru Șomuz a marcat R. Ciobanu.

Partea a doua a aparținut oaspeților care au înscris de trei ori prin juniorul Savin.

Foresta: Niga - Grosu, Cimbru, Botezatu, Cucoș, Samson, Căinari, Netbai, Cuibari, Chika. Au mai intrat Cuciureanu, Smocot, Celeadnic, Nițu, Makongo, Ilie, Mirică, Popovici, Tănasă.

Șomuz: Iederan – Maganu, Nistor, Vitu, Chirilescu, Monah, Bejenar, Dănilp, Pitic, Cara, R. Ciobanu. Au mai intrat: Alecsandru, Antonesei, Grigoșiță, E. Ciobanu, Văleanu, Cîrstean, Julei, Savin, Anton, Dîrțu.