Foresta Suceava, victorie în al doilea amical al iernii: 2-1 cu Gloria Bistrița

Foresta Suceava s-a impus cu 2-1 împotriva formației Gloria Bistrița, sâmbătă, într-o partidă amicală disputată pe terenul sintetic din localitatea bistrițeană Prundu Bârgăului.

După o primă repriză fără gol, Vlad Codău a deschis scorul pentru „galben-verzi”, iar Robert Martin a dublat avantajul Forestei. Bistrițenii au redus din avantaj de la 11 metri.

În prima repriză, antrenorul Dorin Goian a trimis în teren următoarea formație: Niga, Grosu, Cimbru, Botezatu, Nițu, Samson, Ilie, Hagiu, Nechita, Căinari, Chika.

În repriza a doua au evoluat: Niga, Tănasă, Cană, Makongo, Cucoș, Mihalciuc, Filip, Netbai, Codău, Muntean, Martin.

Pentru galben-verzi, următorul meci amical este programat sâmbătă, 18 februarie, cu Șomuz Fălticeni.