VIDEO Foresta Suceava - CSM Râmnicu Sărat: 2-0. „Galben-verzii” se înfruntă cu Ceahlăul Piatra Neamț în finala barajului de promovare în Liga a II-a

Foresta Suceava a învins, sâmbătă, pe Stadionul Areni din municipiul Suceava, formația CSM Râmnicu Sărat, cu 2-0, în returul semifinalei barajului de promovare în Liga a II-a. În tur scorul a fost 1-1, iar galben-verzii s-au calificat în finala barajului de promovare, unde vor întâlni formația Ceahlăul Piatra Neamț.

După un penaly ratat de Samson în prima repriză, la o fază la care atacantul Odoh Chika a fost accidentat și a fost transportat cu ambulanța la Spitalul Județean Suceava, Foresta și-a asigurat victoria prin două goluri înscrise în două minute, în repriza secundă. Marcatori au fost Marian Ilie și Vlad Codău.

Meciul a fost trannsmis în direct pe canalul de YouTube StiriSuceava TV.

În cealaltă semifinală, Metalul Buzău - Ceahlăul Piatra Neamț s-a terminat 1-2, după 1-1 în partida tur.

Turul finalei barajului de promovare va avea loc la Suceva, pe Stadionul Areni, sâmbătă, 3 iunie, de la ora 18:30. Returul se va disputa la Piatra Neamț, pe stadionul Ceahlăul, miercuri, 7 iunaie, de la ora 17:30.