CSM Râmnicu Sărat - Foresta Suceava: 1-1

Etapa a IV-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal a programat, vineri seară, de la 17.00, partida CSM Râmnicu Sărat - Foresta Suceava, scor 1-1.

Oaspeții au preluat conducerea încă din minutul 11, prin golul lui Balan. Galben-verzii au profitat de o eliminare în tabăra gazdelor și au egalat în minutul 82, prin basarabeanul Teodor Lungu.

Meciul a avut loc pe Stadionul „Olimpia” din Râmnicu Sărat. Arbitri: Ciprian Alenei (Iași), Adrian Condurache (Pașcani), Iulian Coțofan (Iași). Observatori: Ionel Niculae Brîndușă, Jozsef Lajos Fodor.

Cu șapte puncte acumulate în primele patru etape, Foresta Suceava a urcat, temporar, pe locul al patrulea în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a. Celalte cinci meciuri ale etapei se vor disputa sâmbătă, 15 septembrie.