Foresta Suceava - Ozana Târgu Neamț: 3-1

Foresta Suceava a câștigat cu 3-1 partida disputată acasă cu Ozana Târgu Neamț în etapa a VII-a a Seriei I a Ligii a III-a.

Petre Grigoraș a început partida cu o formulă improvizată după ce Lungu a fost suspendat pentru cartonașul roșu primit la Dorohoi, Căinari și Stănescu a fost excluși din lot, iar Cerlincă și Rigoni abia și-au revenit după accidentări. Chiar și așa, Foresta a deschis rapid scorul, în minutul 19, prin Robert Martin, iar scorul la pauză, 2-0, a fost stabilit în minutul 43, de Dudu Drugă, din penalty. În ultimele 30 de minute de joc, în teren au intrat Cerlincă și Rigoni, iar asta s-a văzut într-un joc mai ofensiv al galben-verzilor. Foresta a făcut 3-0 când o centrare a fost respinsă defectuos de oaspeți, iar mingea a intrat în poartă, pentru gol fiind creditat Robert Martin. Ozana a înscris golul de onoare în minutul 81. Hodorogea a șutat din care, iar balonul a trecut razant pe lângă bara laterală.