La 14.01.2019, ora 14.30, în timp ce conducea autoturismul pe DN 2H din orașul Milișăuți, un bărbat de 25 de ani, din județul Botoșani, nu a adaptat viteza la condițiile de drum, a părăsit partea carosabilă și a intrat în gardul unui imobil din zonă.
Din accident, a rezultat rănirea ușoară a conducătorului auto.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://2.bp.blogspot.com/-RhNzVCGMUw0/XD8FI614zyI/AAAAAAAAphs/r0cPaQhO15MWbx3VruhTLk-zg_4H4QbNACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-14ianuarie2018-01.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-eo3JN3fnA4I/XD8FJAfZ9HI/AAAAAAAAphw/_zMw6l6foEAJ7N3uFJi6WPHWaZi_fj9UACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-14ianuarie2018-02.jpg)
Din accident, a rezultat rănirea ușoară a conducătorului auto.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
![](https://2.bp.blogspot.com/-RhNzVCGMUw0/XD8FI614zyI/AAAAAAAAphs/r0cPaQhO15MWbx3VruhTLk-zg_4H4QbNACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-14ianuarie2018-01.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-eo3JN3fnA4I/XD8FJAfZ9HI/AAAAAAAAphw/_zMw6l6foEAJ7N3uFJi6WPHWaZi_fj9UACLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-14ianuarie2018-02.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-ygEw65fvvhc/XD8FJMkDv0I/AAAAAAAAph0/n5e1k6Cr10Yr7S0UboviqGwaUc37V7q7gCLcBGAs/s1600-rw/accident-milisauti-14ianuarie2018-03.jpg)