![](https://2.bp.blogspot.com/-Kd1rY3YAdR8/XL8OJGJlKaI/AAAAAAAAqe8/Vf_aCOOz8JosMIzO_rPJJbI4vfSJhBTSgCLcBGAs/s1600-rw/magazin-campulung-moldovenesc.jpg)
Luni, 22 aprilie, în cadrul unei verificări economice la un magaxin mixt de pe strada Sirenei din Câmpulung Moldovenesc, polițiștii au descoperit sub tejghea 900 de pachete de țigări proveniență Duty-Free.
Din cercetările efectuate a rezultat faptul că cele 900 țigarete de proveniență extracomunitară aparțin administratorului firmei, Petru A., de 61 de ani, din localitate.
Cele 900 ţigarete cu o valoare de piaţă de circa 540 lei au fost ridicate în vederea cercetărilor. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ,,contrabandă”