Harta politică a județului Suceava după alegerile locale din 27 septembrie 2020

La alegerile locale din 27 septembrie 2020, au obținut funcții de primari 53 de candidați PNL, 48 de la PSD, patru de la PMP, patru independenți, trei de la USR și câte unul de la ProRomânia și Partidul Alternativa Dreaptă.

Municipii

Suceava – Ion Lungu (PNL)

Câmpulung Moldovenesc – Mihăiță Negură (PNL)

Fălticeni – Cătălin Coman (PSD)

Rădăuți – Bogdan Loghin (PNL)

Vatra Dornei – Ilie Boncheș (PNL)


Orașe

Broșteni – Alexandru Hurjui (Pro România)

Cajvana – Gheorghe Tomăscu (PSD)

Dolhasca – Decebal Dumitru Isachi (PNL)

Frasin – Marinel Bălan (PNL)

Gura Humorului – Marius Ursaciuc (Indep.)

Liteni – Tomiță Onisii (PNL)

Milișăuți – Vasile Cărare (USR)

Salcea – Ezekiel Belțic (PAD)

Siret – Adrian Popoiu (PNL)

Solca – Cornel Țehaniuc (PSD)

Vicovu de Sus –Gheorghe Schipor (PSD)


Comune

Adâncata – Viorel Cucu (PNL)

Arbore – Dan Tiperciuc (PSD)

Baia – Maria Tomescu (PSD)

Bălăceana – Constantin Octavian Cojocariu (PSD)

Bălcăuți – Vasile Șoiman (PNL)

Berchișești – Violeta Țăran (PSD)

Bilca – Zaharie Rusu (PNL)

Bogdănești – Cristian Sopon (PSD)

Boroaia – Vasile Berariu (PSD)

Bosanci – Neculai Miron (PNL)

Botoșana – Ioan Ghiață (PNL)

Breaza – Gheorghe Lesenciuc (PSD)

Brodina – Vasile Uhliuc (Indep.)

Bunești – Ion Ștefan (PSD)

Burla – Viorel Pintiliuc (PNL)

Cacica – Petru Todosi (PNL)

Calafindești – Adrian Frâncu (PNL)

Capu Câmpului – Marcela Bîrsan (PNL)

Cârlibaba – Gabriel Danciu (PNL)

Ciocănești – Radu Ciocan (PNL)

Ciprian Porumbescu – Dumitru Nimițean (PSD)

Comănești – Grigoraș Păstrăv (PNL)

Cornu Luncii – Gheorghe Fron (PSD)

Coșna – Gavril Pardău (PSD)

Crucea – Dorin Rusu (PSD)

Dărmănești – Dan Chidoveț (PNL)

Dolhești – Cristinel Bărculescu (PSD)

Dorna Arini – Andrei Mazăre (PNL)

Dorna Candrenilor – Dănuț Candrea (PSD)

Dornești – Gheorghe Luța (PNL)

Drăgoiești – Constantin Popescu (PSD)

Drăgușeni – Vasile Lică Cepoi (PSD)

Dumbrăveni – Ioan Pavăl (PSD)

Fântânele – Vasile Sorin Hâj (PNL)

Fântâna Mare – Vasile Mucilenița (Indep.)

Forăști – Brăduț Avrămia (PSD)

Frătăuții Noi – George Olari (PMP)

Frătăuții Vechi – Cristinel Dinu Antemie (Indep)

Frumosu – Constantin Buga ( PNL)

Fundu Moldovei – Tudor Zdrob (PNL)

Gălănești – Liviu Mironescu (PSD)

Grămești – Vasile Șuleap (PSD)

Grănicești - Gheorghe Nuțu (PSD)

Hănțești – Daniel Olariu (PSD)

Hârtop – Vasile Cătălin Hrescanu (PNL)

Horodnic de Jos – Ionel Andrișan (USR)

Horodnic de Sus – Valentin Petrică Luța (PNL)

Horodniceni – Neculai Florea (PNL)

Iacobeni – Viorel Maxim (PSD)

Iaslovăț – Ion Cotoară (PSD)

Ilișești – Florinel Avasiloaie (PNL)

Ipotești – Dumitru Gulei (PNL)

Izvoarele Sucevei – Mihail Mechno (PNL)

Marginea – Gheorghe Lazăr (PMP)

Mălini – Petru Nistor (PNL)

Mănăstirea Humorului – Viorel Croitoru (USR)

Mitocu Dragomirnei – Radu Reziuc (PMP)

Moara – Eduard Dziminschi (PNL)

Moldova Sulița – Petru Jecalo (PNL)

Moldovița – Traian Iliesi (PNL)

Mușenița – Radu Tudurean (PNL)

Ostra – Ioan Oros (PNL)

Panaci – Vasile Cozan (PSD)

Păltinoasa – Eduard Wendling (PNL)

Pârteştii de Jos – Mircea Strugariu (PSD)

Pătrăuți – Adrian Isepciuc (PSD)

Poiana Stampei – Viluț Mezdrea (PSD)

Poieni-Solca – Dumitru Lăzărean (PSD)

Pojorâta – Ioan Bogdan Codreanu (PMP)

Preutești – Ion Vasiliu (PSD)

Putna – Gheorghe Coroamă (PNL)

Rădășeni – Neculai Perju (PNL)

Râșca – Ionut Andreica (PNL)

Sadova – Mihai Constantinescu-Otcu (PNL)

Satu Mare – Toader Adrian Lavric (PSD)

Siminicea – Vasile Clim (PNL)

Slatina - Vlăduț Gherman (PSD)

Straja – Mihai Juravle (PSD)

Stroiești – Mihai Senic (PNL)

Stulpicani – Vasile Zamcu (PNL)

Sucevița – Dorin Pînzar (PSD)

Șaru Dornei – Cătălin Iordache (PNL)

Șcheia – Vasile Andriciuc (PNL)

Șerbăuți - Cătălin Sănduleac (PNL)

Todirești – Mugurel Bocancea (PNL)

Udești – Cristea Ostrovan (PSD)

Ulma – Petru Marocico (PNL)

Vadu Moldovei – Iulian Bogdan Amariei (PSD)

Valea Moldovei – Romică Floriștean (PSD)

Vama – Nicolai Baltag (PNL)

Vatra Moldoviței – Virgil Saghin (PNL)

Verești – Dănuț Gavriliuc (PSD)

Vicovu de Jos – Vasile Țugui (PSD)

Voitinel – Maria Pleșca (PSD)

Volovăț – Ioan Vicol (PSD)

Vulturești – Cornel Salamaha (PSD)

Zamostea – Vasile Haliuc (PSD)

Zvoriștea – Constantin Barariu (PSD)

Niciun comentariu

Un produs Blogger.