Ivan Gvozdenovic, victorie la primul meci pe banca Forestei: 1-3 cu Bradu Borca. „Galben-verzii” se apropie la patru puncte de primul loc

Noul antrenor al Forestei Suceava, sârbul Ivan Gvozdenovic, a debutat cu o victorie pe banca tehnică a galben-verzilor, sâmbătă, 17 octombrie 2020, pe stadionul Cetatea din Târgu Neamț, în fața nou-promovatei Bradu Borca, scor 1-3.

Singurul gol al primei reprize a fost marcat de Bradu Borca, prin Șerban, în minutul 35, după o greșeală a lui Novacek.

Foresta a forțat după pauză și Alexandru Marin a egalat dintr-o lovitură liberă, în minutul 55. Tot Marin a adus Foresta în avantaj, în minutul 64, după ce a trimis cu latul în poartă un balon centrat din lovitură de la colț. Tot după un corner a fost stabilit și scorul final, 1-3, în minutul 80, printr-un gol înscris cu capul de Eugen Celeadnic.

Foresta Suceava rămâne pe locul cinci, dar se apropie la patru puncte de liderul Seriei I a Ligii a III-a. În următoare etapă, galben-verzii vor primi vizita nou-promovatei Sporting Vaslui.