VIDEO Șomuz Fălticeni a suferit prima înfrângere a sezonului: 0-1 cu Ceahlăul Piatra Neamț

Șomuz Fălticeni a suferit prima înfrângere a sezonului, sâmbătă, 17 octombrie, pe stadionul „Costantin Jamaischi”, în fața formației Ceahlăul Piatra Neamț, scor 0-1, în etapa a șasea a Seriei I a Ligii a III-a, ediția 2020/2021.

Pe un gazon îmbibat cu apă, gazdele nu au reușit să obțină cele trei puncte cu care să se mențină pe prima poziție a campionatului.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Marius Matei, cu cinci minute înainte de pauză. De partea cealaltă, Șomuz a avut două mari ocazii prin camerunezul Christ Afalna.

Cele două formații se vor reîntâlni miercuri, 21 octombrie, pe Stadionul „Constantin Jamaischi” din Fălticeni, în turul al IV-lea al Cupa României.