VIDEO CSM Bucovina Rădăuți urcă pe podiumul Ligii a III-a după o victorie facilă cu Dante Botoșani, scor 1-3

CSM Bucovina Rădăuți a bifat a patra victorie consecutivă în Liga a III-a, sâmbătă, 17 octombrie 2020, în etapa a VI-a a Seriei I a Ligii a III-a, pe stadionul „1 Mai” din Dorohoi, în fața formației Dante Botoșani, scor 1-3, și urcă pe a treia poziție a clasamentului.

Trupa antrenată de Iulian Ionesi a deschis rapid scorul, în minutul 11, prin Ionel Stoian care a marcat cu latul din afara careului mic. Golul de 0-2 a venit în minutul 25, atunci când oaspeții au bâlbâit un balon ajuns în careu după o lovitură de la colț și Ciobanu a împins mingea în poartă. Scorul la pauză, 1-2, a fost stabilit de golul lui Merticariu, în minutul 40.

Singurul gol al reprizei secunde a fost înscris a venit în minutul 83, atunci când Florescu a șutat din volé o centrare primită din lovitură liberă.

Bucovina ajunge la 12 puncte și urcă pe locul al treilea al clasamentului. În următoarea etapă, CSM Bucovina Rădăuți va întâlni pe teren propriu ocupanta locului secund, Șomuz Fălticeni.