Numărul de cazuri de Covid-19 în fiecare localitate din județul Suceava

 

SITUATIA CU DISTRIBUTIA CAZURILOR COVID 19 LA NIVEL UAT URI IN JUDETUL SUCEAVA 12.10.2020
Nr. crt.UATPopulație UAT conform date furnizate de DJSCazuri active 12.10.2020
(ultimele 14 zile!!!)
Rata de infectări la mia de locuitori
1Adâncata435951,15
2Arbore782920,26
3Baia760600,00
4Bălăceana147810,68
5Bălcăuți318172,20
6Berchișești322220,62
7Bilca399210,25
8Bogdănești412300,00
9Boroaia475210,21
10Bosanci800060,75
11Botoșana260320,77
12Breaza154100,00
13Brodina397020,50
14Broșteni634460,95
15Bunești277200,00
16Burla247400,00
17Cacica435181,84
18Cajvana994940,40
19Calafindești2967144,72
20Capu Câmpului251210,40
21Câmpulung Moldovenesc20409211,03
22Ciocănești145610,69
23Ciprian Porumbescu222820,90
24Carlibaba194510,51
25Comanesti243331,23
26Cornu Luncii732730,41
27Cosna149810,67
28Crucea200310,50
29Darmanesti590481,36
30Dolhasca1144730,26
31Dolhesti377800,00
32Dorna Arini294231,02
33Dorna Candrenilor312600,00
34Dornesti495120,40
35Dragoiesti288710,35
36Draguseni256200,00
37Dumbraveni1004060,60
38Falticeni31050341,10
39Fantana Mare261031,15
40Fantanele470220,43
41Forasti450910,22
42Frasin6577111,67
43Fratautii Noi601130,50
44Fratautii Vechi581650,86
45Frumosu344941,16
46Fundu Moldovei3937123,05
47Galanesti303200,00
48Gramesti291031,03
49Granicesti587661,02
50Gura Humorului17870160,90
51Hantesti400020,50
52Hartop266000,00
53Horodnic de Jos246310,41
54Horodnic de Sus539530,56
55Horodniceni356120,56
56Iacobeni205131,46
57Iaslovat472100,00
58Ilisesti293010,34
59Ipotesti8693171,96
60Izvoarele Sucevei214310,47
61Liteni1031050,48
62Marginea1142670,61
63Malini780950,64
64Manastirea Humorului380820,53
65Milisauti551010,18
66Mitocu Dragomirnei548940,73
67Moara609781,31
68Moldova-Sulita199000,00
69Moldovita521300,00
70Musenita181400,00
71Ostra344200,00
72Panaci225310,44
73Paltinoasa609530,49
74Patrauti563610,18
75Partestii de Jos280300,00
76Poiana Stampei226200,00
77Poieni Solca217620,92
78Pojorata2955124,06
79Preutesti706520,28
80Putna391420,51
81Radaseni408910,24
82Radauti35260350,99
83Rasca513500,00
84Sadova255800,00
85Salcea1093180,73
86Satu Mare464940,86
87Siminicea291020,69
88Siret9487252,64
89Slatina564200,00
90Solca263200,00
91Straja590700,00
92Stroiesti337230,89
93Stulpicani607030,49
94Suceava1251912301,84
95Sucevita329710,30
96Șaru Dornei415740,96
97Șcheia12372181,45
98Șerbauti331500,00
99Todiresti5382234,27
100Udesti815170,86
101Ulma224210,45
102Vadu Moldovei447420,45
103Valea Moldovei468010,21
104Vama620340,64
105Vatra Dornei16520261,57
106Vatra Moldovitei440440,91
107Veresti743520,27
108Vicovu de Jos676120,30
109Vicovu de Sus1687430,18
110Voitinel537110,19
111Volovat603320,33
112Vulturesti352600,00
113Zamostea298900,00
114Zvoristea611020,33
115Fără UAT identificat* sau cu reședința în alt județ
3

Total populație județul Suceava (statistică anul 2020)7641237200,94

Niciun comentariu

Un produs Blogger.