VIDEO CSM Bucovina Rădăuți - Șomuz Fălticeni: 2-2

Scor egal, sâmbătă, în derbiul etapei a VII-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, CSM Bucovina Rădăuți - Șomuz Fălticeni: 2-2.

Stadionul Municipal Rădăuți a găzduit cea mai disputată partidă a etapei. Gazdele au preluat rapid controlul jocului și au deschis scorul printr-un gol marcat în minutul 14 de Plămadă.

Șomuz a demonstrat că este în continuaare una dintre cele mai în formă echipe ale seriei și a reușit să restabilească egalitatea cu cinci minute înainte de pauză, prin Julei.

Oaspeții au reușit să întoarcă scorul la începutul reprezei secunde, în minutul 51, prin Tutuță.

Bucovina Rădăuți a reușit să evite înfrângerea printr-un gol marcat în minutul 81 de antrenorul-jucător Iulian Ionesi.