VIDEO Foresta Suceava - Sporting Vaslui: 4-0. Hattrick reușit de Alexandru Marin în doar zece minute

Foresta Suceava a câștigat cu 4-0, miercuri, pe stadionul Areni, partida restantă cu Sporting Vaslui, amânată după focarul de Covid-19 apărut la clubul sucevean. Atacantul Alexandru Marin a reușit un hattrick în doar zece minute.

La primul meci pe teren propriu cu sârbul Ivan Gvozdenovic în postura de antrenor principal, galben-verzii au contrololat jocul încă din primele minute, dar au irosit un penalty în minutul 20, prin Druga, lovitura de pedeapsă fiind respinsă de fostul portar al Forestei, Ionuț Ailenei.

Scorul a fost deschis abia după pauză, în minutul 68, când Filip a trimis în poartă o minge respinsă de Ailenei.

Intrat în teren la jumătatea reprizei secunde, Alexandru Marin a reușit un hattrick într-un interval de doar zece minute, în minutele '79, '86 și '88.

Foresta Suceava - Sporting Vaslui s-a încheiat 4-0, iar galben-verzii urca pe a patra poziție a clasamentului, la șase puncte de liderul Știința Miroslava, și așteaptă decizia Comisiei de Disciplină în cazul partidei anulată cu Bucovina Rădăuți.

Sâmbătă, în ultime etapă a turului, Foresta va primi vizita nou-promovatei Dante Botoșani.