VIDEO Cel mai rapid gol al anului în România, la cinci secunde de la startul meciului Bucovina Rădăuți - Șomuz Fălticeni

Radu Ungurianu a înscris, sâmbătă seară, cel mai rapid gol al anului în România, la cinci secunde la startul meciului Bucovina Rădăuți - Șomuz Fălticeni din etapa a IV-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, scor final 2-0.

Bucovina a beneficiat de lovitura de start a partidei disputată pe Stadionul Municipal din Rădăuți. Ionel Stoian așează mingea la punctul de la centrul terenului și după fluierul arbitrului îi pasează lui Radu Ungurianu. Acesta îl observă pe Oleg Malac, portarul Șomuzului, în zona punctului de la 11 metri și șutează direct spre poartă. Portarul Malac se retrage, dar nu reușește să respingă balonul și Bucovina preia conducerea în secunda cinci a meciului.

Ulterior, în minutul patru Șomuz rămâne în zece oameni după ce Daniel Bejenar este eliminat pentru un fault comis ca ultim apărător.

Bucovina Rădăuți închide tabela în minutul 35, când Florin Chiseliță repinge un balon urmărit de Robert Ciobanu, mingea ajunge la Ionel Stoian care pleacă de la limita offside-ului și șutează de lângă Vasile Chirilescu spre poarta apărată de Malac.

Partida s-a încheiat 2-0, iar Bucovina Rădăuți acumulează zece puncte și urcă pe primul loc în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a la fotbal.