170 dintre cele 229 de școli din Suceava vor face cursuri online. Lista completă a unităților de învățământ și scenariile de funcționare

„Şcoala va începe pentru toţi elevii şi pentru toţi copiii din grădiniţe în data de 8 noiembrie, mă refer aici şi la învăţământul de stat şi la învăţământul privat. (...) Şcolile care au rată de vaccinare sub 60% vor începe şcoala în sistem online, acesta e un lucru foarte clar”, a afirmat ministrul Educației, Sorin Cîmpeanu, vineri, într-o conferinţă de presă.

În județul Suceava, 59 dintre cele 229 de unități de învățământ cu personalitate juridică au comunicat către minister că au o rată de vaccinare mai mare de 60%. 

În celelalte 170 de unități de învățământ din județ școala va începe în format online. 

Găsiți în tabelul de mai jos ratele de vaccinare comunicate de Inspectoratul Școlar Județean Suceava pentru fiecare unitate de învățământ din județul Suceava. 

Denumire unitate şcolarăRata vaccinare
ȘCOALA POSTLICEALA SANITARĂ CENTRUL DE STUDII
"STEFAN CEL MARE SI SFANT" SUCEAVA
100
ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION - FILIALA SUCEAVA100
ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CENTRUL DE STUDII
EUROPEAN” FĂLTICENI
95.45
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "MICUL PRINT" RADAUTI83.87
CLUBUL SPORTIV SCOLAR RADAUTI83.33
CLUBUL SPORTIV SCOLAR VATRA DORNEI83.33
COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI80.68
ȘCOALA ROMÂNO-BRITANICĂ SUCEAVA” SUCEAVA80
CLUBUL COPIILOR CAMPULUNG MOLDOVENESC78.57
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”LA PITICUL VESEL”
SUCEAVA
77.27
CENTRUL DE STUDII ȘTEFAN CEL MARE SI SFÂNT ȘCOALA
POSTLICEALĂ SANITARĂ RĂDĂUȚI
76.92
CLUBUL COPIILOR GURA HUMORULUI76.92
SCOALA GIMNAZIALA "BOGDAN VODA" CAMPULUNG
MOLDOVENESC
76.09
COLEGIUL NATIONAL MILITAR "STEFAN CEL MARE"
CAMPULUNG MOLDOVENESC
76
SCOALA GIMNAZIALA MITOCU DRAGOMIRNEI75.61
SCOALA GIMNAZIALA SERBAUTI75
CLUBUL COPIILOR FALTICENI75
SCOALA GIMNAZIALA "IOAN CIUREA" FALTICENI74.29
SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA "SF. STELIAN" RADAUTI74.19
SCOALA GIMNAZIALA "ION BARBIR" CAPU CAMPULUI73.33
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAIL SADOVEANU" FALTICENI72
COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA71.64
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" RADAUTI70.91
COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI70.69
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "OBCINI" SUCEAVA70.59
COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA70.1
SCOALA GIMNAZIALA SIMINICEA69.57
LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" SUCEAVA69.23
COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI69.12
LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI68.69
SCOALA GIMNAZIALA SADOVA68.18
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ZVORISTEA67.92
SCOALA GIMNAZIALA OSTRA67.86
COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET66.99
SCOALA GIMNAZIALA CALAFINDESTI66.67
SCOALA GIMNAZIALA MOARA NICA66.67
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 VATRA DORNEI66.67
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”GRĂDINIȚA MAGICĂ”
RĂDĂUȚI
66.67
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”MICUL PRINȚ”
SUCEAVA
66.67
SCOALA GIMNAZIALA "ION IRIMESCU" FALTICENI66.07
COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA66.04
SCOALA GIMNAZIALA "BOGDAN VODA" RADAUTI65.71
PALATUL COPIILOR SUCEAVA65
COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BACESCU" FALTICENI63.39
LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA63.24
COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI63.16
SCOALA GIMNAZIALA "SIMION FLOREA MARIAN" ILISESTI62.5
SCOALA GIMNAZIALA ”AURELIAN STANCIU” SALCEA62.5
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VATRA DORNEI62.5
SCOALA GIMNAZIALA NR. 8 SUCEAVA62.22
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA62.12
SCOALA GIMNAZIALA "JEAN BART" SUCEAVA62.07
SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE GUSTI" FUNDU MOLDOVEI61.76
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 MARGINEA61.54
SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE GHICA VOIEVOD" SUCEAVA61.54
COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA61.33
COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC60.75
COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA60.16
SCOALA GIMNAZIALA "ARTUR GOROVEI" BUNESTI60
SCOALA POSTLICEALA SANITARA SUCEAVA59.65
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "SPIRU HARET"
SUCEAVA
59.49
COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA58.89
LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI58.7
SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA" FALTICENI58.54
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SUCEAVA58.46
SCOALA GIMNAZIALA "KRYSTYNA BOCHENEK" POIANA
MICULUI
57.14
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SI PRELUNGIT ”TRIKI RIKI”
SUCEAVA
57.14
SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE VOEVIDCA" CAMPULUNG
MOLDOVENESC
56.1
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA56.07
SCOALA GIMNAZIALA BALACEANA55.56
SCOALA GIMNAZIALA DORNESTI55.26
SCOALA GIMNAZIALA BAISESTI55.17
SCOALA GIMNAZIALA ONICENI54.55
SCOALA GIMNAZIALA ZAMOSTEA54.55
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "GULLIVER" SUCEAVA53.95
SCOALA GIMNAZIALA CIPRIAN PORUMBESCU53.85
SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI53.7
SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN MORARIU" PATRAUTI53.7
SCOALA GIMNAZIALA "TEODOR BALAN" GURA HUMORULUI53.49
SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN TOMESCU" PLESESTI53.19
LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA52.73
LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI52.54
LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR52.38
ȘCOALA PRIMARĂ ”SFÂNTUL IOAN CEL NOU DE LA SUCEAVA”
SUCEAVA
51.22
SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 SUCEAVA51.02
SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE STOLERU" BAIA50.94
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA50.36
SCOALA GIMNAZIALA BALCAUTI50
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BOGDANESTI50
SCOALA GIMNAZIALA "TEODOR V. STEFANELLI" CAMPULUNG
MOLDOVENESC
50
SCOALA GIMNAZIALA MARITEI50
SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA" SUCEAVA50
SCOALA GIMNAZIALA VERESTI50
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 BAIA48.72
SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOFAN" BILCA48.48
SCOALA GIMNAZIALA NR. 10 SUCEAVA48.39
SCOALA GIMNAZIALA DRAGOIESTI48.15
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 MARGINEA48
LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VIRNAV LITEANU" LITENI47.47
LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA47.17
SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE POPADIUC" RADAUTI46.88
SCOALA GIMNAZIALA "PETRU MUSAT" SIRET46.88
CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT" BUCOVINA
CIMPULUNG MOLDOVENESC
46.88
SCOALA GIMNAZIALA MILISAUTI46.81
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA "SF. ANDREI"
GURA HUMORULUI
46.78
LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVITA46.48
LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC46.25
SCOALA GIMNAZIALA POJORATA46.15
SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 VATRA DORNEI45.71
GRADINITA SPECIALA FALTICENI45.59
SCOALA GIMNAZIALA "REGINA ELISABETA" RADAUTI45.45
SCOALA GIMNAZIALA "MIRON COSTIN" SUCEAVA45.16
COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA44.93
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI HALUNGA" HANTESTI44.44
SCOALA GIMNAZIALA POIENI SOLCA44.44
SCOALA GIMNAZIALA NR. 6 SUCEAVA44.44
LICEUL TEHNOLOGIC ”ȘTEFAN CEL MARE” CAJVANA44.35
SCOALA GIMNAZIALA BUDENI44.19
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "ALBA CA ZAPADA"
VATRA DORNEI
44.19
COLEGIUL TEHNIC RADAUTI44
SCOALA GIMNAZIALA ”DIMITRIE CANTEMIR” RADAUTI43.75
SCOALA PROFESIONALA SPECIALA CAMPULUNG
MOLDOVENESC
43.21
SCOALA GIMNAZIALA CIOCANESTI42.86
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "PINOCCHIO"
FALTICENI
42.86
SCOALA GIMNAZIALA "ION MUCELEANU" FANTANA MARE42.86
SCOALA GIMNAZIALA ROTUNDA42.86
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDELUL"
RADAUTI
42.86
SCOALA GIMNAZIALA "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS42.55
SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE PACURARIU" SCHEIA42.37
SCOALA GIMNAZIALA "I.G.SBIERA" HORODNIC DE JOS42.11
SCOALA GIMNAZIALA SATU MARE42.11
SCOALA GIMNAZIALA "IOAN VICOVEANU" VICOVU DE JOS42.11
LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS41.98
SCOALA GIMNAZIALA "ION SUHANE" FRUMOSU41.94
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDEL"
SUCEAVA
41.67
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA41.41
SCOALA GIMNAZIALA "PAHOMIE C VASILIU" GRAMESTI41.38
SCOALA GIMNAZIALA STROIESTI41.38
COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUSAT" SUCEAVA41.18
LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROSTENI41.1
SCOALA GIMNAZIALA PANACI40.74
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "DUMBRAVA MINUNATA"
DUMBRAVENI
40
CLUBUL SPORTIV SCOLAR GURA HUMORULUI40
SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU LAPUSNEANU" SLATINA39.39
SCOALA GIMNAZIALA DORNA ARINI39.13
SCOALA GIMNAZIALA "IRACLIE PORUMBESCU" FRATAUTII NOI38.78
COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG
MOLDOVENESC
38.64
SCOALA GIMNAZIALA ”CRISTOFOR SIMIONESCU” PLOPENI38.46
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "CASUTA PITICILOR"
GURA HUMORULUI
38.24
SCOALA GIMNAZIALA PÂRTEȘTI DE SUS38.1
SCOALA GIMNAZIALA FRATAUTII VECHI37.74
SCOALA GIMNAZIALA "SAMSON BODNARESCU" GALANESTI37.5
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LIVIU SUHAR" IACOBENI37.5
SCOALA POSTLICEALA FEG EDUCATION FALTICENI37.5
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "ASCHIUTA" SUCEAVA37.21
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ”STEJĂRELUL” CAJVANA37.14
SCOALA GIMNAZIALA NEAGRA SARULUI36.96
SCOALA GIMNAZIALA "HATMANUL SENDREA" DOLHESTII MARI36.84
SCOALA GIMNAZIALA BOTOSANA36.36
SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE" CARLIBABA36.36
CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI36.36
SCOALA GIMNAZIALA PREUTESTI36
SCOALA GIMNAZIALA "PETRU COMARNESCU" GURA
HUMORULUI
35.48
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "1-2-3" SUCEAVA34.38
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 GURA HUMORULUI34.09
SCOALA GIMNAZIALA CRUCEA33.33
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "LUMEA COPILARIEI" GURA
HUMORULUI
33.33
SCOALA GIMNAZIALA BAINET33.33
COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RADAUTI33.33
SCOALA GIMNAZIALA VATRA MOLDOVITEI33.33
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VICOVU DE JOS REMEZAU33.33
GRADINITA "SAMARITEANUL" NR. 20 SUCEAVA33.33
SCOALA GIMNAZIALA "LUCA ARBURE" ARBORE32.89
SCOALA GIMNAZIALA STULPICANI32.39
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "TANDARICA" SUCEAVA31.82
SCOALA GIMNAZIALA BERCHISESTI31.71
SCOALA GIMNAZIALA BREAZA31.58
SCOALA GIMNAZIALA "IORGU G. TOMA" VAMA31.48
SCOALA GIMNAZIALA ”MARIA CANTACUZINO” HORODNICENI31.43
LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROSAN" PARTESTII DE
JOS
31.11
SCOALA GIMNAZIALA "LUCA GAVRIL" DRAGUSENI30.43
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 VICOVU DE SUS30.3
SCOALA GIMNAZIALA VALEA MOLDOVEI29.73
SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS" MALINI29.41
SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL
DOSOFTEI" SUCEAVA
29.41
SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE VATAMANIUC" SUCEVITA29.41
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 VADU MOLDOVEI29.41
SCOALA GIMNAZIALA ”DR. SIMION ȘI METZIA HÎJ” VOLOVAT29.41
SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BLANARU" CORNU LUNCII28.26
SCOALA GIMNAZIALA "ACADEMICIAN H. MIHAESCU" UDESTI28.26
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" BANESTI28
SCOALA GIMNAZIALA VOITINEL27.87
SCOALA GIMNAZIALA "IOAN BANCESCU" ADANCATA27.5
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAIL SADOVEANU" GRANICESTI27.27
LICEUL TEORETIC "FILADELFIA" SUCEAVA27.12
SCOALA GIMNAZIALA PALTINOASA26.67
SCOALA GIMNAZIALA "VORNICU SIMION TAUTU" COMANESTI26.09
SCOALA GIMNAZIALA "VASILE TOMEGEA" BOROAIA25
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" FALTICENI25
SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE ONCIUL" STRAJA24.49
SCOALA GIMNAZIALA "ION LOVINESCU" RADASENI24.14
LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE24.07
SCOALA GIMNAZIALA TODIRESTI23.81
SCOALA GIMNAZIALA COROCAIESTI23.53
SCOALA GIMNAZIALA "MITROPOLIT IACOB PUTNEANUL"
PUTNA
23.08
CLUBUL COPIILOR RADAUTI23.08
SCOALA GIMNAZIALA IPOTESTI22.86
SCOALA GIMNAZIALA BURLA22.22
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 IASLOVAT22.22
SCOALA GIMNAZIALA POIANA STAMPEI21.43
SCOALA GIMNAZIALA MOLDOVA SULITA20
SCOALA GIMNAZIALA BIVOLARIE20
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT MARGINEA19.67
SCOALA GIMNAZIALA RASCA18.52
SCOALA GIMNAZIALA COSNA17.65
SCOALA GIMNAZIALA HARTOP17.24
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VICOVU DE SUS16.67
GRADINITA ”PARADISUL PITICILOR” GURA HUMORULUI16.67
GRADINITA "SF.MARIA" RADAUTI16.67
SCOALA GIMNAZIALA BRODINA16
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "CASUTA POVESTILOR"
VATRA DORNEI
15.38
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 VICOVU DE SUS14.29
SCOALA GIMNAZIALA BUCSOAIA13.33
SCOALA GIMNAZIALA "ION AFLOREI" IZVOARELE SUCEVEI10.42
SCOALA GIMNAZIALA GULIA9.38
SCOALA GIMNAZIALA ULMA7.89
LICEUL "NATANAEL" SUCEAVA7.89
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 IASLOVAT4.55
ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ "TARA DE SUS" VATRA
DORNEI
0

Niciun comentariu

Un produs Blogger.