Șomuz Fălticeni - Foresta Suceava: 0-0

Șomuz şi Foresta şi-au împărţit punctele, sâmbătă, pe stadionul „Constantin Jamaischi” din Fălticeni, în primul derby sucevean din actuala ediţie de campionat a Ligii a III-a, terminat la egalitate, scor 0-0.

Cele două formaţii s-au anihilat reciproc într-o primă repriză, în care, pe fondul unui joc încâlcit, singura ocazie i-a aparţinut lui Alecsandru, al cărui şut a fost blocat de Niga.

Trupa antrenată de Dorin Goian a fost mai insistentă în atac după pauză, dar voleul lui Chika a trecut pe lângă ţintă, Puianu s-a remarcat la trasorul lui Cimbru, Căinari a nimerit bara din lovitură liberă, iar Șomuz – Foresta s-a încheiat fără gol.

Șomuz: Puianu – Alecsandru, Nistor, Chirilescu, Antonesei – Julei, Cîrstean, Dănilă, E. Ciobanu – R. Ciobanu, Martin. Antrenor: Iulian Ionesi. Au mai intrat: Savin, Bejenar, Vitu, Dîrţu şi Pitic.

Foresta: Niga – Cimbru, Makongo, Botezatu, Niţu – Mihalciuc, Samson – Netbai, Filip, Căinari – Chika. Antrenor: Dorin Goian. Au mai intrat: Muntean, Grosu, Mirică şi Cucoş.