Premii obținute de copii și tineri suceveni la Festivalul „Cântec de Stea” de la Piatra Neamț

La sfârșitul săptămânii trecute, în perioada 10-11 decembrie, la Piatra Neamț a avut loc cea de-a XI-a ediție a Festivalului Internațional pentru Copii și Tineri „Cântec de Stea”, festival de renume și de prestigiu, la care elevii școlii „Romantic Art” participă în fiecare an cu mare drag și fac cinste județului nostru aducând acasă premii minunate!

Ne-am bucurat în aceste trei zile de cântece frumoase de iarnă, de colinde, de surprize plăcute, de dans, de o petrecere frumoasă oferită de organizatori, petrecere la care toti copiii talentati au primit daruri de la Moș Nicolae, ne-am bucurat de clipe petrecute alături de părinți și profesori iar la sfârșitul festivalului ne-am fericit cu premii mari și prețioase care au încununat toată munca, talentul și dăruirea dragilor și iubiților noștri elevi!

Le mulțumim din inimă organizatorilor Asociația „Cilderen Forever”, doamnei Adina Panaitescu, Primăriei și Consiliului Local Neamț pentru organizarea impecabilă a acestui festival și doamnelor și domnilor jurați le mulțumim pentru creditul acordat școlii „RomanticArt” și copiilor noștri!

„Cântec de Stea” este și va rămâne unul dintre festivalurile noastre de suflet unde an de an vom păși pe scenă cu mare drag, dăruind publicului emoție și bucurie!

PALMARESUL Școlii de muzică RomanticArt:

Secția Canto muzică ușoară
Pregătirea muzicală, profesori Mihaela Gabriela Morar și Andrei Morar

Secțiunea Creație „Melodia Anului”:

  • Natalia Nastasă - Trofeu
  • Luca Dume - Trofeu
  • Sonia Nicolle Dume - Trofeu

Secțiunea „Cântece fără tematică de iarna”:
  • Sara Natalia Târnoveanu - Trofeu

Secțiunea „Cântece cu tematică de iarnă”:
  • Sara Maria David - Premiul I
  • Anabel Maria Ungurean - Premiul I
  • Antonia Teodora David - Trofeu
  • Natalia Maria Lungoci - Premiul I
  • Sara Natalia Tîrnoveanu - Trofeu
  • Patricia Țăran - Trofeu
  • Natalia Nastasă - Premiul I
  • Anastasia Ioana Lungoci - Premiul II
  • Luca Dume -Trofeu
  • Alesia Maria Tîrnovan -Trofeu
  • Ștefan Simerea - Premiul I
  • Nadia Maria Blanariu - Premiul II
  • Sonia Nicolle Dume - Premiul I

Secția canto popular
Pregătirea muzicală Prof. Diana-Iuliana Sacaliuc
Secțiunea „Colind”:

  • Popovici Erika-Elena - Premiul I
  • Maxinese Bianca - Trofeu
  • Pei Alexandra-Maria - Premiul I
  • Creangă Elena-Cristina - Trofeu
  • Andronic Alessia - Trofeu
  • Crețu Cecilia-Marysa - Premiul I
  • Obreja Andreea - Premiul I
  • Reuț Emilia-Ștefania - Premiul I
  • Maxinese Nicoleta-Cristina - Premiul I

Cântecul este pasiunea acestor copii, scena este locul unde ei se simt minunat iar noi profesorii care îi antrenăm în drumul lor spre succes, cât și părinții care îi susțin necondiționat îi ajutăm șă-și împlinească visul de a deveni „stele ale cântecului”.

prof. Mihaela Gabriela Morar, 
președinte Asociația Culturală „Romantic Art”
Alesia Tîrnovan
Alessia Andronic
Alexandra Pei
Anastasia Lungoci
Andreea Obreja
Antonia David
Bianca Maxinese
Cecilia Crețu
Cristina Creangă
Emilia Reuț
Erika Popovici
Luca Dume
Nadia Blanariu
Natalia Lungoci
Natalia Nastasă
Nicoleta Maxinese
Patricia Țăran
prof. Gabriela Morar
Sara David
Sara Tîrnoveanu
Sonia Dume
Ștefan Simerea
Anabel Ungurean

Niciun comentariu

Un produs Blogger.