Peste cinci mii de pesediști din județul Suceava vor participa la un miting electoral organizat joi, 9 mai, la Iași, în replică la summit-ul care va avea loc la Sibiu.
„La ora actuală sunt foarte mulţi care vor să vină. Vor veni mult peste 5.000 de persoane din judeţul Suceava”, a afirmat preşedintele PSD Suceava, Ioan Stan, pentru Europa Liberă.
„La ora actuală sunt foarte mulţi care vor să vină. Vor veni mult peste 5.000 de persoane din judeţul Suceava”, a afirmat preşedintele PSD Suceava, Ioan Stan, pentru Europa Liberă.
![](https://3.bp.blogspot.com/-ux6cbWDBja8/XNGHH9sHExI/AAAAAAAAqrc/-of80kCAUDcMpOOpJBO4KCHYnKG6L0wlQCLcBGAs/s1600-rw/miting-psd.jpg)