S-a luat legătura telefonică cu lucrători din cadrul ISU Bucovina - Grupa Pirotehnică, în vederea ridicării proiectilului, transportării și distrugerii într-un poligon autorizat.
Lucrătorii de poliție au procedat la izolarea zonei în care se afla elementul de muniție, până la sosirea lucrătorilor specializați, din cadrul ISU Bucovina.
Nu au fost înregistrate victime omenești, vătămări corporale sau pagube materiale.
Nu au fost înregistrate victime omenești, vătămări corporale sau pagube materiale.