Foresta Suceava - Hușana Huși: 2-0

Foresta Suceava a câștigat cu 2-0 partida disputată sâmbătă, pe Stadionul Areni, cu Hușana Huși, în ultima etapă a play-off-ului Seriei I a Ligii a III-a la fotbal.

Cele două goluri ale galben-verzilor au fost înscrise de Andrei Popovici, în minutele 2 și 88.

Cu 53 de puncte, Foresta încheie ediția 2021/2022 a Ligii a III-a pe locul al doilea în clasamentul Seriei I, la distanță de patru puncte de campioana Dante Botoșani.

La finalul meciului, după câteva minute de ploaie, un curcubeu a apărut deasupra Stadionul Areni.

Foresta Suceava se pregătește acum pentru primul meci din barajul de promovare, miercuri, 25 mai 2022, de la ora 18:00, pe Stadionul Areni, cu campioana Seriei a II-a, Oțelul Galați.

Tot astăzi, Bucovina Rădăuți a pierdut cu 1-3, acasă, cu Dante Botoșani, și termină play-off-ul pe ultimul loc, fără nicio victorie. Locul al treilea este ocupat de Hușana Huși, cu 38 de puncte, cu șapte mai multe decât Bucovina Rădăuți.