VIDEO Foresta Suceava - Bucovina Rădăuți: 1-0

Foresta Suceava și Bucovina Rădăuți s-au întâlnit pentru a cincea oară într-o partidă oficială din acest competițional, sâmbătă, 7 mai 2022, pe stadionul Areni din municipiul Suceava, în etapa a șaptea a play-off-ului Seriei I a Ligii a III-a la fotbal.

Scorul final, 1-0, a fost stabilit încă de la începutul meciului. Samson centrează de pe dreapta, Gianu Unghianu preia în apropierea careului de șase metri și șutează plasat în colțul lung. După gol, Foresta a rămas în ofensivă, dar nu a mai reușit să înscrie, iar în minutul 39 la pierdut pe Iosif Netbai care a acuzat o accidentare.

Repriza a doua a fost săracă în faze de poartă. Merit amintite un șut plasat al lui Samson respins deportarul Butnariu și o minge trimisă de Unghianu care a ricoșat din bara transversală. În al șaselea minut de prelungire, oaspeții au cerut un penalty după un prespus fault la Stoian.