CSU Suceava are un nou logo

Clubul Sportiv Univeristar Suceava are începând de săptămâna aceasta o nouă siglă. Anunțul a fost făcut pe pagina de Facebook a clubului. Noul logo al clubului este format dintr-o tocă și o minge de handbal.

„Cu bucurie și entuziasm, vă prezentăm noul nostru logo! Elementul principal este o tocă de absolvire, simbolizând spiritul academic și dezvoltarea personală pe care o promovăm în cadrul clubului nostru. În interiorul tocii am integrat o minge de handbal într-o postură de aruncare, care subliniază esența și energia jocului nostru.
Suntem convinși că noul logo va deveni un simbol puternic al echipei noastre, ușor de recunoscut și de asociat cu CSUSuceava. Ne dorim ca acest logo să reprezinte și să inspire atât jucătorii noștri, cât și pe voi, suporterii. Sperăm că îl veți îndrăgi și că îl veți purta cu mândrie”
, se arată pe pagina de Facebook a clubului.
Mai nouă Mai veche